Anasayfa » ALINTI » Twitter Uygulamaları Yazı Dizisi: En İyi 20 Twitter Uygulaması

Twitter Uygulamaları Yazı Dizisi: En İyi 20 Twitter Uygulaması

Detaylı incelenmesini istediğiniz girişimleri yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Twitter girişimlerinin açıklamalarının yanında bulunan rakamlar Compete.com’dan alınmış aylık tekil kullanıcı sayılarıdır.

Liste aşağıda yer alıyor. Bir çok otoritenin görüşünü ve bir çok istatistiği harmanladık.

1- Twitpic.com : Fotoğraflarınızı Twitter üzerinde paylaşabilmenize olanak sağlayan bir uygulama. Twitter hesabınız ile giriş yaptığınız zaman fotoğraflarınızı yükleyip yorumunuzla beraber Twitter’a gönderebiliyorsunuz. En çok kullanılan Twitter uygulaması. (4,680,055 )

2- Twittercounter.com : Feedburner benzeri bir uygulama olan Twitter Counter, Twitter takipçi sayımızı sitelerimizde/bloglarımızda göstermeye yarıyor. Bunun dışında Twitter takipçilerinizi görme, başka kullanıcılar ile karışaştırma ve en çok takipçisi olan kullanıcıları görmenize de yarıyor. (715,884 )

twitter counter

3- Tweetdeck.com : Twitter masaüstü uygulamalarından olan TweetDeck Twitter hesabınızı tam anlamıyla yönetmenizi sağlayan kullanışlı bir uygulama. Hesap yönetmenin dışında farklı bir kolonda Twitter aramasını canlı olarak kullanabiliyor, Facebook hesabınızı da takip edebiliyorsunuz. $2.3 milyon yatırıma sahip. (492,821)

4- Digsby.com : Digsby sadece Twitter için yapılmış bir uygulama değil ama Twitter’ı da kapsadığı ve çok başarılı olduğu için yer veriyoruz. Bu masaüstü uygulaması ile tüm hesaplarınızı (msn, yahoo, gmail, facebook, twitter… ) tek bir yerden kontrol edebiliyorsunuz. Çok başarılı, sade ve şık olduğu için MSN’in tahtına aday olarak gösteriliyor. (453,371)

5- Twitterfeed.com : Twitter için şık bir RSS uygulaması. Twitter, ping.fm ve benzeri bir kaç site için aktifleştirdiğiniz hesabınıza RSS adreslerinizi ekliyorsunuz. Sistem bu eklediğiniz hesaplarda yapılan güncellemeleri otomatik olarak hesaplarınıza gönderiyor ve bunlarla ilgili trend istatsitiklerini sunuyor. (208,402)

6- Twitterholic.com : Twitter’ın en popüler kişilerinin listelendiği bir uygulama. Bu uygulama sayesinde kimin ne kadar çok takipçisi var, kaç kişiyi takip ediyor, ne zaman üye olmuş, ne sıklıkla tweet’liyor görebiliyorsunuz. (143,209)

7- Twtpoll.com : Twitter çıkışlı olarak tüm sosyal ağınıza anketler ve sorular ulaştırabileceğiniz ve bunların istatistiklerini takip edebileceğiniz araç. (97,827)

8-Twhirl.org : Twhirl sanırım en çok kullanılan masaüstü uygulamalarından. Bu uygulama sayesinde twitter, friendfeed, identi.ca, laconi.ca gibi servisleri tam anlamıyla kullanabilme şansınız oluyor. Hepsi için giriş yaptıktan sonra ayrı pencerelerde açılıyorlar ve tüm özelliklerine hakim oluyorsunuz. Çok başarılı bir uygulama. (55,628)

9-Twitturly.com : Twitter üzerinde paylaşılan linklerin popülerliklerine göre listelendiği bir uygulama. Burada listelenen linkleri Twitter hesabınızda paylaşabiliyor, ayrıca oy verebiliyorsunuz. (49,389)

10- Hellotxt.com : Tek alandan tüm sosyal profillerinizde durum güncelleyebileceğiniz bir uygulama. Twitter, Friendfeed, Identi.ca, Facebook ve diğer bir çok profilinizi güncelleyebiliyorsunuz. Tabii aynı şekilde arkadaşlarınızın durum güncellemelerini de görebiliyorunuz. (38,995)

11- Monitter.com : Birden fazla aramayı tek sayfada izleme imkanı sağlayan gerçek zamanlı bir arama motoru. Aramalarınız gerçek zamanlı olarak güncelleniyor. (34,011)

12- Tweetburner.com : Twitter profilinize kısaltılmış şekilde link gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz linkler ile ilgili istatistikleride görebiliyorsunuz. (31,881)

tweet burner

13- Twibs.com : Twitter üzerinde paylaşım yapan iş geliştiricileri, uygulama yapanları bulabileceğiniz bir uygulama. O kişilerin paylaşımlarını listeliyor ve onları takibe alma imkanı veriyor. (28,938)

14- Twitdom.com : Twitter uygulamalarının kategoriler halinde listelendiği, açıklamalarının yazıldığı ve kullanıcıların oylayabildiği bir site. Twitter uygulamaları veritabanı da diyebiliriz. (27,719)

15-Retweetist.com : Twitter’da tekrar paylaşılan linkleri paylaşım sayısına göre listeliyor. Site üzerinden linklerinizi Twitter’a gönderebiliyor, paylaşılan linkleri siz de tekrar paylaşabiliyorsunuz. (24,185)

16- Tweetscan.com : Twitter ve Identi.ca üzerinde gerçek zamanlı arama yapmanıza olanak sağlayan gerçek zamanlı bir arama motoru. Popüler aramalarda çok başarılı sonuçlar veriyor. (20,971)

17- Twitterfall.com : Belirlediğiniz kelimelerde anlık takip sistemine sahip oluyorsunuz. Arama bölümünde ana sayfada yer almasını istediğiniz kelimeleri sıralıyor ve anlık olarak güncellemeleri takip edebiliyorsunuz. İlginizi çeken mesajın üzerine gelerek anlık cevap verme, listeye ekleme paylaşma gibi bir çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. (19,204)

18- Twitbin.com : Bir Twitter eklentisi olan Twitbin sayesinde Twitter hesabınızı doğrudan Firefox üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter hesabınız üzerinde tam hakimiyete sahip olabilmenize olanak tanıyor. (18,881)

19- Twittervision.com: Twitter kullanıcılarını harita üzerinden gösteren çok ilginç bir uygulama. Google Maps API’leri ile çalışıyor. Yeni özellikler de eklenecek,  geleceğin ihtiyacı olacağa benziyor. (15,839)

20- Tweepler.com : Twitter girişinizi yaptıktan sonra sizin takip listenizle ilgili bir sayfa geliyor. Burada sizin takip ettiğiniz kişiler ve sizi takip eden kişiler yer alıyor. Takip etmediklerinizin paylaşımlarını görebiliyor, takip etmek için tıklayabiliyorsunuz. (12,045)

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir