Anasayfa » ALINTI » Bu da İnsan Arama Motoru!
Bu da İnsan Arama Motoru!

Bu da İnsan Arama Motoru!

Bu da İnsan Arama Motoru!

İşte karşınızda son derece ilgi çekici bir internet sitesi duruyor. Sosyal ağların gelişimiyle birlikte internetin birçok popüler sitesi arasında sosyal ağ siteleri bulunuyor ve bu sitelerde yer alan milyonlarca kullanıcı, diğer sosyal ağ sitelerindeki hesaplarını çeşitli entegrasyonlar sayesinde birbirleriyle bağlantılı hale getirebiliyorlar. Bu da, sosyal ağ bütünlüğü adı altında sitelerin işlevselliğini artırıyor.

KGB People isimli bir internet sitesi ise, Google gibi bir arama motoru. Fakat normal arama motorlarından farkı, sadece insanları arıyor olması! Aradığı alanlar ise popüler sosyal ağ siteleri. KGB People’a yazdığınız isim soyisim ile birlikte site, sosyal ağ sitelerini tarayarak o isim ile üye olunan siteleri listeliyor ve kullanıcıya sunuyor.

Bu konuda akla hemen etik olup olmadığı gelebilir. Bu konuda site yöneticileri “Etik dışı bir iş yapmıyoruz. Zira bu tür sitelere kullanıcılar, isim soyisimlerini daha kolay bulunabilmek için yazıyor” diyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir