Anasayfa » ALINTI » Kalburüstü Sosyal Ağlar
Kalburüstü Sosyal Ağlar

Kalburüstü Sosyal Ağlar

Kalburüstü Sosyal Ağlar

İnternetin gerçekte herhangi bir sosyal ortamdan hiçbir farkı yoktur. İnsanlar burada da ilgi alanlarına, politik görüşlerine ve daha pek çok kritere göre kendi gruplarını kurarlar, ortamlarını yaratırlar. Facebook gibi dev sosyal ağların içinde bile sayısız alt kime gözlemlemek mümkündür.

Bir de “kalburüstü” denebilecek cinsten sosyal ağlar var ki, onların varlığını genellikle sadece üyeleri bilir. Bunlara üye olmak ve sunduklarından faydalanmak öyle her yiğidin harcı da değildir. Çoğu zaman birden fazla kritere uymanız, üstüne bir de üyeler tarafından tavsiye edilmeniz gerekir. İşte bu türden sosyal ağlara 10 örnek topladık…

Decayenne
2001 yılında üç Alman girişimci tarafından kurulan bu site, kaymak tabakaya hitap eden sosyal ağ örneklerinin ilklerindendir.

Üyelik için davet edilmek gerekse de, arada bir doğrudan başvuruları da değerlendirmeye alabiliyorlarmış. Üyelik için aranan şartlarsa, kozmopolit, bağımsız, liberal, tahammüllü bir kişiliğe sahip olmakmış!

Beautifulpeople
Bu çok özel, çok güzel sosyal ağın seçkin bir üyesi olabilmek için, herşeyden önce genetik açıdan seçkin olmanız gerekiyor!

Göndereceğiniz resimler ve geçmişiniz ağın diğer üyelerince gözden geçiriliyor. Ardından eğer “çok güzel ve çekici” olduğunuza karar verirlerse, siz de bu pek elit topluluğa dâhil olabiliyorsunuz. Ama sakın girdikten sonra kendinizi salmayın!

Qube
Londra kökenli profesyonel bir sosyal ağ olan Qube, yüksek gelir seviyesi ve yaşam standartlarına sahip kullanıcılara hitap ediyor.

20,000’den fazla üyesi olan bu sosyal ağ, kullanıcılarına en kalburüstü davetlerden tutun da, en egzotik tatil mekanlarına kadar pek çok farklı alanda bir araya gelme imkanı sunuyor. Tabii iş ilişkileri de unutulmamış!

HotEnough
Tıpkı Beautifulpeople gibi HotEnough da seçkin kullanıcılarına tanışma ortamı sunan bir sosyal ağ.

Tabii girebilmek için çok alımlı, güzel, karizmatik filan olmanız lazım. Ama bunun kararını siz değil, fotolarınızı ve biyografinizi inceleyen bir seçici kurul veriyor. Tabii girmeyi başardıktan sonra bir de formunuzu korumanız lazım ki atılmayasınız, çünkü devamlı gözetim altında oluyorsunuz!

Squ.are
Süper zenginlerin nasıl yaşadığını merak ediyor musunuz? Onların en rafine, en pahalı zevkleri üzerine çektikleri videoları izlemek için büyük arzu mu duyuyorsunuz?

O zaman bu site size göre değil demektir! Çünkü bunları merak ediyorsanız zaten zengin değilsiniz demektir ve kimse de sizi bu zenginlerin YouTube’una üye olmaya davet etmeyecektir!

LifeAt.com
Diyelim ki paranızın hesabını bilmiyorsunuz. Londra, New York ya da Los Angeles gibi şehirlerden birinin seçkin bir semtindeki, ultra lüks bir gökdelenin bir dairesinde yaşıyorsunuz. ..

O zaman e-posta kutunuzda sizi bu sosyal siteye davet eden bir mesaj bulma ihtimaliniz var demektir. Bu sitenin amacı, böyle seçkin komşuları bir araya getirmek çünkü!

ASmallWorld
Yaklaşık 55,000 üyeye sahip olan bu sosyal ağa üye olmak için, Avrupa’nın kaymak tabakası içinde yer alıyor olmanız lazımmış.

Tabii buraya üye olmak kolay değil. Önce diğer üyeler tarafından davet edilmeniz, ardından da sıkı bir incelemeden geçmeniz gerekiyor. Eğer belirli bir kültürel ve sosyal seviyede olduğunuza ikna olurlarsa, o zaman üyeliğinizi onaylıyorlar.

Affluence.org
Bu sitenin yaklaşık 2,000 civarında üyesi var ve tek yaptığı iş bedava bir sohbet ortamı oluşturmak da değil.

Gecenin köründe elmaslı bir kravat iğnesine mi ihtiyacınız oldu? Bu site yardımıza koşabilir! Tabii üyelik şartları da biraz buna göre. Site sizden üyelik ücreti talep etmiyor. Ama üye olabilmek için kişisel servetinizin 3 milyon USD üzerinde olması gerekiyor!

Angel’s Circle
Bu VIP sosyal ağı o kadar gizli kapaklı işliyor ki, ana sayfasına bakarak ne yaptıklarını anlamanız bile mümkün değil!

Ve eğer e-posta atıp sorarsanız daha ilk adımda kendinizi elemiş oluyorsunuz! Yani buraya üye olabilmek için, zaten üye olan birilerini tanıyor olmanız lazım ki, onlar tarafından davet edilesiniz. Ve tabii daha başka ne şartları olduğunu ya da neler yaptıklarını da ancak ondan sonra öğrenebilirsiniz!

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir