Anasayfa » ALINTI » Profesyonel Facebook Page Oluşturma Araçları

Profesyonel Facebook Page Oluşturma Araçları


Yani daha yol gösterici, daha “özet geç lan” misali yazılar istiyorlar artık. O yazı bunun güzel bir örneğiydi. Bir başkasıyla devam edelim ve Facebook Page oluşturma araçlarına bir göz atalım.
Önceki yazıdaki gibi onlarca araç listelemeyeceğim. Çünkü monitoring olayında durum farklı. Ne kadar fazla aracı araştırırsanız; o kadar fazla sonuç, dolayısıyla o kadar da doğru sonuç alırsınız. Fakat Facebook Page oluşturmak için yalnızca 1 servis yeterli. Ben aşağıda iki servisi kısaca anlatacağım. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre karar verirsiniz.
1- Tigerlily:

Ana kadrosu 7 kişiden oluşan Tigerlily Apps ekibi, Paris’te gerçekleşen 2009  Le Web etkinliğinde Gümüş ödüle, yani 2.liğe layık görülmüştü.
Free ve Premium seçenekler sunan Tigerlily, oldukça farklı özellikleriyle de karşımıza çıkıyor.
Free versiyonunda Twitter, Flickr gibi sosyal medya platformlarından otomatik içerik çekebildiğiniz gibi; tab’larınızı sınırlı ölçüde customize edebiliyor, yani düzenleyebiliyorsunuz. Sitelerinde “available widgets” olarak aşağıdaki seçenekleri sunmuşlar.
Text Editor
Video
– Youtube, Dailymotion, Vimeo
Image
Twitter
RSS Feeds
Podcast
FlickR
Pro versiyonunda ise çok gelişmiş özellikler mevcut. Full customization sunmaları benim ilk bakışta oldukça cezbetti. Ekstra widget’larında ise chat’ten tutun flash embed etmeye, newsletter form eklemeye kadar birçok özellik mevcut. Detaylı istatistik bölümü ise özellikle birçok ajansın çok işine yarayacak. Pro versiyonun fiyatı yıllık 1000 Euro. Pahalı biraz yani. Kendi Facebook Page’lerine göz atmanız da oldukça fikir verici olacaktır.
2- Tab Site:
DigitalHill tarafından hayata geçirilen Tab Site, açıkçası bütçesi kısıtlı olanlar için oldukça ideal. Free, Basic, Standard ve Pro seçenekleri sunan Tab Site’yi ben çok beğendim. Tab Site’nin Pro versiyonuyla -eğer biraz yetenekliyseniz- Tigerlily standardı yakalayabilirsiniz ve bunu yıllık 150 dolara gerçekleştirebilirsiniz. 1000 Euro vermenize gerek yok yani. Tabii dediğim gibi birazcık yetenek de gerekiyor burada. Paket seçeneklerini ve içeriklerini tek tek buraya yazmayayım. Şuradan inceleyebilirsiniz. Facebook Page’lerine ise şuradan ulaşabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra “Tabsite” tabına tıklamayı unutmuyoruz tabii.
Facebook’un standart page oluşturma bölümünü kullandığınızda çok kısıtlı seçeneklerle karşılaşıyorsunuz fakat bu tarz “zekice” kurgulanmış araçları kullandığınızda; Facebook Page’ini tam bir web sitesi haline getirebiliyorsunuz. Daha kullanışlı, daha “sosyal”, daha janjanlı, daha “doğru” bir Facebook Page hazırlayabiliyorsunuz bu araçları kullanarak. Eğer bir ajanssanız Tigerlily; daha düşük bütçeli bir kişiyseniz de Tab Site sizin için en ideal çözümleri sunuyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir