Anasayfa » ALINTI » Sosyal Ağ Devi Facebook’un, YouTube’un Yerinde Gözü Var
Sosyal Ağ Devi Facebook'un, YouTube'un Yerinde Gözü Var

Sosyal Ağ Devi Facebook’un, YouTube’un Yerinde Gözü Var

Sosyal Ağ Devi Facebook'un, YouTube'un Yerinde Gözü VarYapılan son analizlere göre Facebook, video paylaşım alanında da çok hızlı yol kat ediyor. Pazar araştırma şirketi comScore’un Temmuz 2010 verilerine göre ABD’de, dijital ortamda video izlenme oranları şaşırtıcı sonuçları içeriyor.

Sosyal Ağ Devi, Google ve Yahoo’nun ardından üçüncü oldu. 143 milyon tekil ziyaretçiyle Google(YouTube) birinci, 55 milyon ile Yahoo ikinci, 46 milyonla Facebook üçüncü, 45 milyonla Microsoft dördüncü oldu. Aydan aya görülen artışta en büyük sıçramayı yaklaşık 10 milyonluk artışla Yahoo yaptı.

Facebook’un, yaptığı sıçrama sayısaldan çok daha fazla önem arz ediyor. Şöyle ki; Facebook’ta paylaşılan her hangi bir YouTube videosu bu kapsam dahilinde değil. Google lehine sayılıyor. Yani aslında, Google’ın payını bu raddeye çıkartan portalların başında, bugünlerdeki en azılı rakibi, Facebook geliyor.

Portaller üzerinde harcanan süreler göz önüne alındığında Google(YouTube), ortalama 4.7 saat(282 dakika) ile birinci gelirken onu, adı geçen diğer teknoloji devlerinden Microsoft 40.2 dakika, Yahoo 28.6 dakika ve Facebook 18.3 dakika ile izliyor.

Temmuz ayını kapsayan analizde, görüntülenen video reklamları 3.6 milyar adeti buldu. Hulu, 783 milyon video reklamla eb fazla görüntülenmenin olduğu portal olurken, onu 452 milyonla Tremor Media Video Network, 248 milyonla BrightRoll Video Network ve 232 milyonla da Microsoft siteleri izledi. Amerikalı kullanıcıların önemli bir bölümüne ulaşmayı başaran grup, yüzde 40.5 ile ScanScout oldu.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir