Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya Şirket Rehberi: Çokluortam
Sosyal Medya Şirket Rehberi: Çokluortam

Sosyal Medya Şirket Rehberi: Çokluortam

Sosyal Medya Şirket Rehberi: Çokluortam

Temel Strateji: YouTube sürekli geliştiliyor ve onu küçük işletmelere giderek çekici hale getiren özellikler ekleniyor. YouTube’a dahil olmak için videolar üretmeniz gerekmese de, basit videoların pazarlama çalışmalarınıza faydalı olup olmayacağını düşünmenizde fayda var. Örneğin, halihazırda blogunuza videolar ekliyorsanız, daha geniş bir kitleye ulaşmak için onları YouTube’a yükleyebilir ve video içeriğini blog gönderilerinize dahil edebilirsiniz. YouTube kullanıcılar için daha fazla etkinlik güncellemesi eklemeye de başladı, ayrıca oldukça güçlü analiz araçlarını da devreye soktu, böylece video içeriğinizin etkinliğini de değerlendirebilirsiniz.

Benzer şekilde, şirketiniz için bir Flickr hesabı açıp müşterinizin ve ürünlerinizin fotoğraflarını yükleyeilirsiniz. Flickr insanların resimleri birbirleriyle paylaşmasına olanak vermenin ötesinde çoğu yerel pazarlara yönelik olan ve ürünlerinizi pazarlama konusunda size faydası dokunabilecek ek imkanlar sunan tartışma grupları da içeriyor. Müşterilerinizle doğrudan konuşmanın bir başka yolu olarak BlogTalkRadio ile kendi internet sohbet şovunuzu başlatabilirsiniz. Bu konuda yaratıcılığınızı konuşturun: Bir restoranınız mı var? İnsanların arayıp aşçılık soruları sorabilecekleri bir şov başlatın. Piyano öğretmeni misiniz? Başlatacağınız şovda klasik müzikten bahsedebilirsiniz.

İleri Düzey Strateji: Çokluortam kullanan ileri düzey stratejiler karmaşıktır ve genelde tecrübeli danışmanlar kullanarak faydalanılabilir. Örneğin videolardan faydalanmanın bir yolu sonunda viral olabilecek videolar hazırlamaktır. Doğrudan viral olan bir video hazırlamanın mümkün olmadığına inansam da (genelde fazlasıyla şanslı olmak gerekir), viral video kullanarak kobinizin tanınmasını sağlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler var (ama bunlar bu gönderinin konusunu aşıyor). Bir kez kaliteli içerik oluşturdunuz mu, o içeriği mümkün olduğunca çok sosyal ağda yaymalısınız.

Sosyal ağlardan nasıl faydalanabileceğinizi düşündüğünüzde her bir ağın size bir topluluk mu yoksa teknolojik çözüm mü (yoksa her ikisini birden mi) sağladığını dikkate almalısınız. Örneğin, YouTube hem devasa bir topluluk hem de de video dosyaları yükleme konusuna bir çözüm sağlar. Flickr da hem topluluk hem teknoloji sağlar, ama her sektörün işine yaramayacağını söyleyebiliriz. Müşterileriniz Flickr kullanmıyor olsa da, siz Flickr’ı fotoğrafları depolamak ve etiketlemek için kullanabilir, ardından o fotoğrafları daha fazla zaman geçirmeyi tercih ettiğiniz diğer sosyal ağlarda dağıtabilirsiniz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir