Anasayfa » ALINTI » Digg’in Yenilenmesi Rakibi Redit’e Yaradı

Digg’in Yenilenmesi Rakibi Redit’e Yaradı

Digg'in Yenilenmesi Rakibi Redit'e Yaradı

Bazı üyeler, kızgınlıklarını Digg kullanıcılarını rakip site Reddit’e yönlendirerek gösterdiler. Reddit, eylem neticesinde 250 bin “ekstra” görüntülenme gerçekleştiğini duyurdu.

Digg ve Reddit, kullanıcılara beğendikleri web sayfalarını sıralayabilme ve favori bağlantıları paylaşabilme imkanını veriyor. Göreli daha az kullanıcıya sahip olan Reddit’in, blogu aracılığıyla paylaştıklarına bakılacak olursa dün, Reddit için tarihi sayılabilecek bir gün oldu. Sebebine gelince, Digg, bir süre önce kullanıcılarına tanıdığı bazı imkanları yeni dizaynı ile geri aldı. Bunlar arasında: site dışındaki bazı içeriklerin de oylanabilmesine yarayan “bury” butonu ile yayınlanacak materyallere ilişkin ön izleme imkanını sunan “upcoming stories” gibi özellikler yer alıyor.

 

Digg kullanıcılarının tepkisini çeken şeylerden bir diğeri de portalin, eskisi gibi hemen tüm mecralardan değil, artık sadece büyük medya şirketlerinden seçilen favori bağlantı ve içeriklere izin veriyor olması. Kendisine gelen tepki mesajlarına bir cevap yazan portalin kurucusu Kevin Rose, amaçlarının mecrayı daha istikrarlı bir hale getirmek olduğunu ifade etti. Ancak, bu açıklamalar bile Digg’e sadık kullanıcıların portali rakip Reddit’e yönlendirmelerini engelleyemedi.

 

2004 yılında hizmete başlayan Digg, kullanıcılarının oluşturdukları içerikler ile bunlara diğer kullanıcıların verdiği oylarla dönüştürülüyordu. 4.0 olarak nitelendirilen yeni sürüm, Facebook, Twitter ve Google hesaplarıyla senkronize bir şekilde etkileşime izin veriyor.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir