Anasayfa » ALINTI » Formspring’in Üye Sayısı 16 Milyonu Geçti

Formspring’in Üye Sayısı 16 Milyonu Geçti

Formspring'in Üye Sayısı 16 Milyonu Geçti14 çalışanı olan şirketin 220′den fazla ülkeden üyesi var. Birçokları için sosyal medyada geçici bir heves olarak görülen servisin aylık tekil ziyaretçi sayısı 40 milyon civarında iken servis üzerinden cevaplanan soruların sayısı 900 milyonu geçti. Oldukça basit bir yapı ile söz konusu üye sayısına erişen servis bugünlerde üyelerine daha fazla özellik sunmaya hazırlanıyor.

Site üzerindeki en büyük yeniliği üyelerin birbirlerini takip etmesine yönelik özelliklerde yapılan iyileştirmeler oluşturacak. Hali hazırda formspring’i kullanan üyeler kendilerini ve diğer kullanıcıları, hangi kullanıcıların takip ettiğini göremezken birkaç hafta içerisinde formspring profil sayfalarında bu bilgiler yer almaya başlayacak. Servis Twitter’da olduğu gibi geleneksel bir takipçi modeli yerine kullanıcıların bir soru cevapladıklarında, o soruyu soran şahsı otomatik olarak takip etmeye başlamalarını sağlayacak. Burada cevaplanan soru sayısına bağlı olarak kullanıcıların hangi üyelerle daha sağlam ilişkide olduklarını göstermeye yarayan bir sistem kullanılması da düşünülüyor. Eğer cevaplanan soru, kimliğini belli etmek istemeyen bir üyeden anonim olarak geliyorsa üyeler arasında herhangi bir ilişki kurulmayacak.

Formspring'in Üye Sayısı 16 Milyonu Geçti

Sitede diğer bir yenilik çok istenen iphone uygulamasının devreye alınması olacak. Formspring halen kendi geliştirdiği bir iphone uygulamasına sahip değil. Yeni iphone uygulaması da Taptivate isimli üçüncü parti bir geliştirici tarafından halen dış uygulama geliştiricilere kapalı olan formspring  API’sı kullanılarak yapılacak. Formspring gelecek hafta Appstore’da yerini alacak Spring isimli bu uygulamanın kendi resmi iphone uygulamaları olmadığını, sitenin kendi resmi iphone uygulamasını ayrıca geliştirmeyi düşündüğünü belirtiyor.

Diğer taraftan, Formspring, Facebook’un Like düğmesini de siteye ekleyerek cevap verilen soruların Facebook’da paylaşılmasını ve böylece Facebook’dan daha çok kullanıcı çekmeyi planlıyor. Bu arada Formspring’in Facebook’un Connect özelliğini kullanarak Facebook kullanıcılarının Formspring’e Facebook profilleri aracılığıyla üye olmalarını sağladığını ekleyelim.

Formspring’in site trafiği yaz aylarında dibe vursa da firma bunun mevsimsel bir sonuç olduğunu söylüyor.

KAYNAKLAR:

Formspring, About Formspring, 27/08/2010.

TechCrunch, Formspring Ramps Up Social Features As It Passes 16 Million Members, Jason Kincaid, 26/08/2010.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir