Anasayfa » ALINTI » Google AdWords Kampanya Denemeleri Artık Tüm Dünyada!
Google AdWords Kampanya Denemeleri Artık Tüm Dünyada!

Google AdWords Kampanya Denemeleri Artık Tüm Dünyada!

Google AdWords Kampanya Denemeleri Artık Tüm Dünyada!AdWords Kampanya Denemeleri, anahtar kelimelerinizde, tekliflerinizde, reklam gruplarınızda ve yerleşimlerinizdeki değişiklikleri denemenizi ve etkilerini hassasiyetle ölçmenizi kolaylaştıran ücretsiz bir araçtır.

AdWords Kampanya Denemeleri Size Nasıl Yardımcı Olur?

AdWords Kampanya Denemeleri tahmin çalışmalarını ve kampanyanızda yapacağınız değişikliklerin olası riskini azaltır. İçerdiği bilimsel ayrı-ölçme yaklaşımı, talep değişimi, rakip hareketleri ya da geleneksel önce-ve-sonra ölçüm yaklaşımlarını karmaşık hale getirebilen diğer satış ve pazarlama faaliyetlerinden bağımsız olarak geçerli ölçümler verir.

Eğer aşağıdaki senaryolardan herhangi biri sizinle ilgiliyse, muhtemelen AdWords Kampanya Denemeleri’ni faydalı bulacaksınız:

– Bir grup anahtar kelimeyi eklemeyi (ya da durdurmayı) düşünüyorsunuz, ama kampanyanızın genel tıklanma, maliyet ve dönüşümünü nasıl etkileyeceğinden emin değilsiniz.

– Toplam AdWords tıklanma, diyalog ve maliyetinizin önemli bir bölümünü yaratan bir kaç anahtar kelimeniz var. Teklifleri %10 oranına artırırsanız ya da azaltırsanız neler olacağını merak ediyorsunuz. Tıklanma ve dönüşümleriniz %10 mu -ya da daha az bir oranda mı- artar? Tıklama başına maliyet ve dönüşüm başına maliyetiniz nasıl değişir?

– Yüksek değerde bir kaç anahtar kelime için tasarlanmış yeni bir varış sayfasını hâlihazırda var olan varış sayfanıza karşı denemek istiyorsunuz.  (AdWords Kampanya Denemeleri; bir anahtar kelime, reklam ya da reklam grubu için iki farklı varış sayfasını doğrudan AdWords’de test etmeyi basit hale getirir. Eğer ikiden fazla varış sayfası tasarımını tek seferde test etmek istiyorsanız, bir varış sayfasını çoklu trafik kaynaklarıyla test etmek istiyorsanız ya da bir varış sayfasındaki birçok bileşeni aynı anda test etmek istiyorsanız, AdWords Kampanya Denemeleri yerine Google Website Optimizer’ı kullanmanızı tavsiye ederiz.)

– Bir iş arkadaşınız anahtar kelimelerinizi ayarlayarak ve bazı yerleşime özel teklifler ekleyerek Google Görüntüleme Ağı (Google Display Network) kampanyanızı geliştirmenizi öneriyor, ancak siz bunun daha az dönüşüme yol açmasından ve dönüşüm başına maliyeti geliştirmemesinden korkuyorsunuz.

Her durumda, trafiğinizin %10 ya da %50’siyle etkiyi ölçmek için deneyi kurabilirsiniz. AdWords Kampanya Denemeleri deneyi hâlihazırdaki kurulumla yan yana çalıştırır. AdWords’de, kolay okunur görsel göstergeler iki durum arasındaki performans önemli ölçüde farklı olduğunda size haber verir.

AdWords Kampanya Denemeleri Nerede Bulunur?

Google AdWords Kampanya Denemeleri Artık Tüm Dünyada!

 

 

 

 

 

 

 

Adwords’e giriş yaptıktan sonra, AdWords Kampanya Denemeleri’ne Kampanya sekmesinde yer alan Ayarlar sekmesinin alt kısmında DENEME linki üzerinden ulaşabilirsiniz. Türkçe AdWords Yönetim Paneli’nde henüz BETA olarak yayınlanan AdWords Kampanya Denemeleri, Birleşik Devletler’den sonra tüm dünyada kullanılmaya başlanıyor. Ayrıca, AdWords Kampanya Denemeleri en yeni AdWords API sürümü içinde tamamen desteklenmektedir.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir