Anasayfa » ALINTI » ING Bank Kampanyasını Facebook’a Taşıdı, Büyük İlgi Gördü
ING Bank Kampanyasını Facebook’a Taşıdı, Büyük İlgi Gördü

ING Bank Kampanyasını Facebook’a Taşıdı, Büyük İlgi Gördü

ING Bank Kampanyasını Facebook’a Taşıdı, Büyük İlgi GördüING Bank Satış ve Şube Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Turhan Özgüner, sosyal medyada yeni ve Türkiye’de henüz hiç kullanılmamış olan kampanyalar planladıklarını açıkladı.

ING’nin son dönemdeki kampanyalarından biri de Borç Transferi ve Kredi Tasarruf Testi ile ilgili oldu. Tüketiciler www.ingbank.com.tr adresindeki ING Kredi Tasarruf Testi ile borçlarını ING Bank’a transfer etmelerinin, kendilerine avantaj sağlayıp sağlamadığını test edebiliyorlar. Böylece test sonucu pozitif çıkan tüketiciler, kredilerini ING Bank’a masrafsız transfer edebiliyorlar. Özgüner, ING Kredi Tasarruf Testi’ni 7–13 Ağustos tarihleri arasında toplam 4 bin 300 kişinin çözdüğünü, test sonuçlarının yüzde 70’inin pozitif çıktığını açıklarken; Haziran ayında başlanan kampanyanın ilk ayının sonunda, yaklaşık 5 bin kişinin borcunu ING Bank’a transfer ettiğini dile getirdi.

Facebook’ta Kredi Tasarruf Testi

ING Kredi Tasarruf Testi, tüketicilerin daha önce kullandıkları kredi ve kredi kartı bilgilerini girerek, borçlarını ING Bank’a transfer ettiklerinde kâr edip etmeyeceklerini hemen öğrendikleri bir test. Ayrıca mevcut kredi ve kredi kartı borçlarını ING Bank’a transfer ederek, mevcut taksit ödemelerini ne kadar azaltacaklarını da anında hesaplayabiliyorlar.

Özgüner, kampanyalarının Facebook uygulamasının en önemli amacının, testin eğlenceli bir şekilde yayılması olduğunu söylerken, “Uzaktan Akraba kavramını kullanıyoruz. Milli Piyango’da büyük ikramiyeyi kazanan talihlilerin bir anda hiç tanımadıkları akrabaları türer ya. Tasarruf Testi’yle kâra geçeceğini öğrenen müşterilerin de uzaktan akrabaları, Facebook’ta onları bulsa nasıl olur diyerek başladık kurgumuzu oluşturmaya. Uygulamamızın açılış sayfasında ilk olarak kullanıcıları Tasarruf Testi’ne yönlendirmek için ‘Tasarruf Testini çözün, ne kadar kâr edeceğinizi görün’ diye mesaj çıkıyor. Kullanıcılar önce uygulamanın altındaki Tasarruf Testi’ni yapıyorlar, test sonucu pozitif çıktığı anda kullanıcıya bir mesaj gidiyor ve duvarına yazı gönderiliyor. Kullanıcıyla aynı soyadını taşıyan ama hiç tanımadığı biri onun ING Tasarruf Testi’yle kâra geçtiğini öğrenmiş ve uzaktan akrabası olduğunu iddia etmekte. Facebook Borç Transferi kampanya sayfasında Kredi Tasarruf Testi yapan her 4 kişiden 1’i borç transferi başvurusunda bulundu.” dedi.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir