Anasayfa » ALINTI » İnternet Pazarında Sosyal Medya Ağlarının Önemi!..
İnternet Pazarında Sosyal Medya Ağlarının Önemi!..

İnternet Pazarında Sosyal Medya Ağlarının Önemi!..

İnternet Pazarında Sosyal Medya Ağlarının Önemi!.. Dünya çapında 400 milyon kullanıcısı olan Facebook ve çok hızlı bir şekilde kullanıcı sayısını arttıran Twitter gibi sosyal medya ağları son günlerin en popüler internet pazarlama aracı haline geldi.

Turgut Özal Üniversitesi öğretim üyelerince yapılan bir araştırmada, tüketici kararlarını en çok etkileyen faktörlerin % 34 ile fiyat, % 32 ile marka ve % 22 ile sosyal medyadaki olumlu yorumlar olduğu belirlendi.

Türkiye’de ve dünyada internet kullanıcılarının sayısı hızla artmakta ve sanal ortamdaki pazar payı büyümektedir. İnternet pazarlamacılığındaki bu büyüme sosyal medya ağlarının önemini arttırmaktadır. Ürününü tanıtmak isteyen, müşteri memnuniyetini ön planda tutan işletme sahipleri ve pazarlama yöneticilerinin sosyal medyayı takip etmeleri gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre işletmelerin, tüketicilerin sosyal medya ağlarındaki yorumlarını, deneyimlerini ve şikayetlerini iyi yönettiklerinde başarılarının artacağı belirtilmektedir.

Affiliate Marketing işi ile uğraşanlar için Sosyal Medya Ağları önemli pazarlama araçlarından biridir. Satış ortağı olduğunuz bir ürün hakkında yazmış olduğunuz etkileyici bir tanıtım yazısının Facebook’ta veya Twitter da bir anda binlerce kullanıcıya ulaşması elbetteki satışlarınızı önemli ölçüde arttıracaktır.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir