Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya: Blog Yazmak İçin 34 Sebep – 2. Kısım
Sosyal Medya: Blog Yazmak İçin 34 Sebep – 2. Kısım

Sosyal Medya: Blog Yazmak İçin 34 Sebep – 2. Kısım

Sosyal Medya: Blog Yazmak İçin 34 Sebep – 2. Kısım2.    Kişiliğinizle değer yaratın. Bu konuda çok fazla yazı yazılabilir. Ancak halen ortaya çıkmamış bakış açılarıyla kendinize bir şans yaratabilirsiniz.

3.    Diğer yazarları övün. Beğendiğiniz bir yazıyla karşılaşırsanız bundan blogunuzda bahsedin. Böylece insanlar sizin yararlı ve takip etmeye değer bir bloga sahip olduğunuzu düşüneceklerdir.
4.    Farklı bir yorum getirin. Buna ihtiyaç var. Bilinen grupların ötesine baktığınızda belli alanlar için çok güzel bloglar olduğunu fark edeceksiniz.
5.    Tutkunuz için bir çıkış noktası bulmalısınız. Çoğu kişi istediği mesleği yapmıyor ya da çalışma saatleri dahilinde fazla yaratıcı olamıyor. Sevdiğiniz bir şey için yeterli zaman ve yer ayırın.
6.    Bir konuyla ilgili olanların ilgisini çekin. Coğrafik sınırları kaldırın, etrafınızda sizin gibi düşünen bir çok insan var aslında.
7.    Kaynak olun! Belli bir konu hakkında blog yazmaya başladığınızda insanlar bir yerden sonra artık o konuda size danışmaya başlar.
8.    Yaptığınız işle karşılık verin. Bunu yapmak için bir çok yol var.
9.    Metin yazmayı öğrenebilirsiniz. Sevdiceğinize yazdığınız notlardan tutun da, ders notu hazırlarken bile yazdığınız metnin nasıl geliştiğini siz de göreceksiniz.
10.    Hikaye anlatın! Orada burada anlattığınız hikayelerinizi toplamak için bir blog gayet uygun bir yer. Yalan olmasınlar yeter ki. Bir çok blogun çıkış noktası da budur.

* kaynak olarak conversationagent.com kullanılmıştır.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir