Anasayfa » ALINTI » XING Daha Etkin Bir Sosyal Ağ İçin Yepyeni Bir Görünüme Bürünüyor!
XING Daha Etkin Bir Sosyal Ağ İçin Yepyeni Bir Görünüme Bürünüyor!

XING Daha Etkin Bir Sosyal Ağ İçin Yepyeni Bir Görünüme Bürünüyor!

XING Daha Etkin Bir Sosyal Ağ İçin Yepyeni Bir Görünüme Bürünüyor!

XING, sonbahara yepyeni işlevler ve değişikliklerle giriyor. Yenilikler sonucunda platform yepyeni bir tasarıma kavuşurken, gelişmiş yapıda bir kullanıma da sahip olacak. XING üyeleri ayrıca inovatif “mobil el sıkışma” uygulaması ile bağlantı ağlarını her an ve her yerden genişletebilecekler.

XING AG CEO’su Stefan Gross-Selbeck yenilikleri Köln’de gerçekleşen Dijital Pazarlama Fuarı’nda duyurdu: “Kariyer ve iş dünyasında başarıya giden yol, iyi bağlantılara sahip olmaktan geçer. XING üyeleri bundan böyle bağlantı ağlarını çok daha etkin bir şekilde yönetebilecek ve genişletebilecekler. Ayrıca nerede olurlarsa olsunlar daha fazla insanla bağlantı kurup, kişisel ağlarının potansiyelinden daha da fazla yararlanabilecekler. Bu yeniliklerle platformumuzun etkinliği ve dolayısıyla da üyelerimizin memnuniyeti daha da artacaktır.

XING Daha Etkin Bir Sosyal Ağ İçin Yepyeni Bir Görünüme Bürünüyor!Yepyeni tasarımı ve geliştirilmiş kullanıcı arayüzüyle XING artık çok daha verimli
“Biçim, işlevselliğe değer katar” ilkesine bağlı olarak hazırlanan yeni tasarım, XING’in yeni görünümünün en önemli yapı taşlarından birini oluşturuyor. Kullanımı kolay  tasarımla, kullanıcıların hedeflerine daha da hızlı bir şekilde ulaşmaları sağlanıyor. Tasarım, günlük iş hayatında neler olup bittiğinden anında haberdar olmak isteyen profesyoneller için ideal bir yapıya sahip. Gayet net bir biçimde tanımlanmış bölümler ve standardize edilmiş sayfa düzenleri kullanımı daha da kolay hale getiriyor. “Yeni bağlantılar bulma” ve “bağlantı ağını genişletme” gibi ana networking seçeneklerine, giriş sayfasından tek bir tıklamayla erişilebiliyor.

Tasarımı yenilenen giriş sayfasının temel fonksiyonlarından biri olan “Bildirimler” bölümünde kullanıcılar, tüm bağlantı taleplerinin, mesajlarının, etkinlik davetlerinin ve üyesi oldukları gruplara dair haberlerin özetini bir bakışta, detaylarını da bir tıklamayla görebiliyorlar.

Bundan böyle, “Benim XING’im” menüsü XING üzerinde gezinmenin kontrol merkezi olacak. Üyeler hangi sayfada olurlarsa olsunlar, bağlantılarına, mesajlarına, gruplarına ve diğer bölümlere tek bir tıklama ile ulaşabilecekler.

Yenilenen “Arama” fonksiyonu XING platformunu daha da etkili bir araştırma kaynağı haline getiriyor. XING üyeleri, spesifik bir terimi aradıklarında üyelerden gruplara, etkinliklerden şirket profillerine ve iş ilanlarına kadar platform dahilindeki tüm sonuçlara ulaşabilecekler.

XING mobil ile her an her yerde sanal el sıkışma
Bundan böyle XING üyeleri “mobil el sıkışma” fonksiyonu sayesinde sanal olarak el sıkışabilecekler. Akıllı telefonlarının tarayıcılarından XING’e giriş yapan üyeler, bir el sıkışma sembolü ile karşılaşacaklar. Aynı ortamda bulunan iki XING üyesi bu sembolü aktif hale getirir getirmez XING platformunda birbirleriyle bağlantılı hale gelecekler. Konum tabanlı olan bu servis HTML5 uyumlu tüm akıllı telefonlarda kullanılabilecek ve eylül ayının sonundan itibaren XING’in yeni iPhone uygulamasına da eklenecek.

XING Daha Etkin Bir Sosyal Ağ İçin Yepyeni Bir Görünüme Bürünüyor!

XING, Microsoft Outlook Sosyal İçerik Bağlayıcısı eklentisi ile her an karşınızda
XING ve Microsoft arasında yapılan işbirliği sayesinde Microsoft Outlook Sosyal İçerik Bağlayıcısı (Social Connector) için tasarlanan XING eklentisi ile Outlook, XING üyelerinin etkileşim merkezlerinden biri haline gelecek. XING üyeleri Outlook’ta mesajını okudukları bir başka XING üyesinin özet profil bilgilerini, son durum güncellemelerini ve aktivitelerini mesajın altındaki kutuda görebilecekler. Mesajın sahibi ile XING’de bağlantısı yoksa, bağlantı daveti Outlook üzerinden anında gönderilebilecek. Hatta o kişi XING üyesi değilse bile, yine kolaylıkla XING’e davet edilebilecek. Bir başka deyişle XING üyeleri Outlook’u kullanırlarken bile XING ağından haber almaya devam edecek ve iş ağlarından kopmamış olacaklar.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren XING Türkiye Ülke Müdürü Hakan Gönenli “XING’deki yaklaşık 1 milyon Türk üyemiz, yapılan değişiklikler ve sunduğumuz kullanıcı odaklı yenilikçi çözümler sayesinde platformu daha efektif olarak kullanabilecekler. Bu yenilikler sayesinde onların yeni kariyer ve işbirlikleri fırsatlarına daha kolay ulaşmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca, dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Türk internet kullanıcılarının özellikle “mobil el sıkışma” uygulaması ve Outlook eklentisini beğeneceklerine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir