Anasayfa » ALINTI » ComScore Gözüyle Sosyal Medyamızda Son Durum
ComScore Gözüyle Sosyal Medyamızda Son Durum

ComScore Gözüyle Sosyal Medyamızda Son Durum

ComScore Gözüyle Sosyal Medyamızda Son Durum15 yaş üstü ev ve iş yeri kanalından internete giren kullanıcıları ölçümleyen comScore’un listesinde sosyal ağlar başı çekerken, profesyonel iş ağlarının da ilk 20′ye girdiğini görüyoruz.

Listenin ilk sırasında tahmin edeceğiniz üzere 20 Milyon tekil ziyaretçiye yaklaşan Facebook var. İlk 3’e giren diğer iki sosyal ağ ise sırasıyla 6,8 milyon tekil ziyaretle Windows Live Profile ve 2,9 milyon tekil ziyaretle Twitter. 1,2 milyon civarında tekil ziyaretçi çeken Mynet Eksenim ve Yonja ilk 5’i tamamlarken, 6. sırada MySpace ve Netlog’u geride bırakan Formspring.me’yi görmek açıkçası bizleri biraz şaşırttı.

ComScore Gözüyle Sosyal Medyamızda Son Durum

Listede farklı kanallara baktığımızda ise 448.000 tekil ziyaretle dijital tasarım ve fotoğraf ağı Deviantart’ı 11. sırada, 400.000 dolaylarında tekil ziyarete sahip Xing’i 12.sırada, Linkedin’i ise 13. sırada görüyoruz. 16. sırada ise geçtiğimiz haftalarda yenilenen sosyal imleme servisi Digg var. Digg’in yenilenmesinin ardından ziyaretçi sayılarında ciddi düşüşler yaşadığı şeklinde haberler bir süredir yabancı bloglarda yer alıyor. Türkiye’deki durumu öğrenmek için ise bir sonraki ayın raporunu beklememiz gerekecek.

ComScore Gözüyle Sosyal Medyamızda Son Durum

Sosyal medya kategorisinde, son sıralar da oldukça şaşırtıcı. Ücretli sürümünü bir süre önce kapatan ve kullanıcılarını Grou.ps’a kaptıran sosyal ağ oluşturma servisi Ning, mobil içerik paylaşım ağı Zedge.net, Rus sosyal ağları Mail.ru ve Odnoklassniki.ru ile Yahoo Pulse Türk internet kullanıcılarının en çok ziyaret ettiği 20 sosyal medya sitesini tamamlıyor.

24 Eylül tarihli raporda Twitter’ın sayfa görüntüleme açısından Windows Live Profile’i geride bırakması dikkat çekici. Daha dikkat çekici olan ise Yonja ve Odnoklassniki.ru’nun geçirilen ortalama süre açısından ise Facebook’u geride bırakıyor olması. Belki de sosyal ağlarda yeni bir hareketlilik yaşanabilir kim bilir.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir