Anasayfa » ALINTI » Facebook Uygulamaları Bilgilerinizi Sızdırıyor
Facebook Uygulamaları Bilgilerinizi Sızdırıyor

Facebook Uygulamaları Bilgilerinizi Sızdırıyor

Facebook Uygulamaları Bilgilerinizi SızdırıyorGift Creator ve Quiz Creator uygulamalarıyla ünlenen LOLapps Media’nın geliştirdiği Family Tree uygulamasının kullanıcılarının ID’lerini kâr amacıyla sızdırdığı ortaya çıktı.  Bu ID’ler üçüncü parti reklam ve anket firmalarına satılıyor. LOLapps’in Family Tree uygulamasını kullanan kullanıcıların ID’lerini “çalarak” bu firmalara satması Facebook geliştirici sözleşmesine aykırı olduğundan Facebook yönetimi olayı hemen araştırmaya koyuldu.

Facebook yönetimi konuyla ilgili yaptığı soruşturma sonucunda LOLapps’in çaldığı ID’leri Rapleaf reklam firmasına sattığını belirledi. Araştırmasını genişleten Facebook yönetiminin 12’den fazla reklam firmasının uygulamaların sızdırdığı kullanıcı ID’lerini satın aldığını ortaya çıkardı.

LOLapps Media’nın artık Facebook için uygulama geliştiremeyeceğini söylememize gerek yok herhalde. Ancak iş bununla da sınırlı kalmayacak. Facebook reklam firmalarıyla ilgili yaptırım uygulamak için çalışmalara başladı. Bunun yanı sıra uygulamaların artık daha iyi denetleneceğini tahmin etmek de hiç zor değil.

Nasıl Korunacağız?

Facebook ID’nizin üçüncü parti reklam firmaları tarafından kullanılmaması için yapmanız gereken şey aslında çok basit. Eğlence amaçlı dahi olsa Facebook’ta kullanacağınız uygulamalar arasında seçici olmalısınız. Ayrıca her uygulamayı kullanarak bilgilerinizi açık hedef haline getirmemeniz de şart.  Nasıl seçici olacağız derseniz eğer, Zynga gibi ünlü geliştiricilerin uygulamalarına  güvenebilirsiniz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir