Anasayfa » ALINTI » Seninle Konuşulmaz Bile
Seninle Konuşulmaz Bile

Seninle Konuşulmaz Bile

Seninle Konuşulmaz Bile Sonsuzluğa giden feedlere dahil olmamak için yapılacak en iyi şey, o feedleri uzaktan seyredip bir şeyler öğrenmeye çalışmak. Sadece elimde salt bilgi varsa bir konuda konuşuyorum. Bir google araması yapmadan gelip bana “hatalısın sen” diyebilecek adamlardan uzaklaşıyorum. Bazı konularda açılan hiç bir feedi gözlemlemiyorum bile. İşte bu konular şunlar. Huzur istiyorsanız bence siz de uzak durun. Sıralama rastgele yapılmıştır, tehlike sıralaması değildir.

1- iPhone vs. Android : İki tarafın da birbirine üstünlükleri vardır elbette. İki tarafın da bariz zayıflıkları vardır. Eğer hangisi üstün etrafında bir tartışmaya girerseniz ve herhangi bir tarafa aksi bir şey söylerseniz linç edilirsiniz. Yalan değil biraz araştırın.

2- GS vs. FB : Buraya yazarken bile harfleri yazarken dahi dikkat ettim. Eğer bir takımının bir harfini hatalı yazarsam bir de üstüne fanatiklerle uğraşmak durumunda kalmayayım diye.

3- Mac vs. Pc : Bu tartışma insanlık kadar eski desem kim ne diyebilir ki bana.

4- Browser Savaşları : Ben 5-6 senedir Opera kullanıcısıyım ama başkasına neden Firefox kullanıyorsun ya da neden IE ile devam ediyorsun demem. Kullanım alışkanlıkları en kral browserı bile yere serer benim gözümde, adam önüme en iyi benchmark skorlarını yıksa ben yine de bu saatten sonra değiştirmem. Bir çok kullanıcı da değiştirmez potansiyel sidik yarışlarından kaçmak için uzak durulmalıdır.

5- Friendfeed, Facebook, Twitter çok bozuldu : Kimin neyi bozduğu muallak olan bir ortamda, bu konuyu tartışmak, deli kuyu ve taş denklemine bir katsayı olarak dahil olmanızı sağlar, bırakın aksın.

6- Göç, varoş ve eğitim düzeyi : Bakınız Fazıl Say

7- Sosyal Medya Uzmanı : Ben sosyal medya uzmanıyım diye ortaya atlayanları linç etmek gibi bir huyu var sosyal ağların. Dikkat etmek lazım.

Bu listeyi daha da güncellemek lazım. Eğer itibar yönetimi ile ilgili biraz kafa yoruyorsanız ve sadece iyi bildiğiniz şeyler ile anılmak istiyorsanız bazı etiketlerden kaçınmanız lazım. Elbette bazı zamanlar memnun olduğunuzu söyleyebilirsiniz ama hemen ardından gelecek olan “Neden” sorusunu cevaplayabilecekseniz söylemelisiniz.

İsterseniz paranoyak deyin isterseniz korkak, bazı kişiler yüzde yüz emin olduğunuz şeyi bile size çarpıtarak önünüze sunabilir en iyisi bu tarz konulara girmemek.

Saygılar.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir