Anasayfa » ALINTI » Sosyal Ağlara Rağmen Bloglar Yükselişte
Sosyal Ağlara Rağmen Bloglar Yükselişte

Sosyal Ağlara Rağmen Bloglar Yükselişte

Sosyal Ağlara Rağmen Bloglar YükselişteBlogların sosyal medya ve geleneksel medya ile çarpışması olarak da adlandırılan araştırmada eMarketer’in 2014 öngörüsü de blogların yükselişine işaret ediyor. eMarketer’e göre bloglar 2014 yılında Amerikan vatandaşlarının %60’ına yani 150 milyon kişiye erişecek ve online medyanın bir parçası olarak kalmaya devam edecek.

Araştırmayı hazırlayan Paul Verna, genel medya düzeninde blogların etkisini sürdüreceğini ve zamanla diğer medya kanallarından ayırt edilemeyeceğini ifade ediyor. Bunun yanında blog yazarlığının özel bir aktivite olarak yavaş bir artış göstereceğinin de altı çiziliyor. Bunun temelinde de kişilerin online dünyada kendini ilk ifade edecek ortamlar olarak Facebook ve Twitter ile tanışmasını gösteriliyor.

Sosyal Ağlara Rağmen Bloglar Yükselişte

Bloglar kimilerine göre sosyal ağlar karşısında değer kaybederken, ülkemizde de şahit olduğumuz çeşitli tartışmalarda blogcular da taraf gösterilmişti. Her şeye rağmen açık kaynaklı blog servisleri ve internet kullanım oranlarının artışı bilgi ve kişisel paylaşımların daha etkin olarak yapıldığı blogların yükselmesini engelleyemedi.

Türkiye’de internet kullanıcı eğilimlerini göz önüne aldığımızda artış eğrileri ülkemizde daha küçük olabilir ancak kaliteli içerik üreten blogların daha hızlı yükseleceği de aynı oranda doğru bir tahmin olur.

medyarazzi.com

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir