Anasayfa » ALINTI » Sosyal Ağların Kahramanı Mark Zuckerberg Artık Bir Çizgi Roman
Sosyal Ağların Kahramanı Mark Zuckerberg Artık Bir Çizgi Roman

Sosyal Ağların Kahramanı Mark Zuckerberg Artık Bir Çizgi Roman

Sosyal Ağların Kahramanı Mark Zuckerberg Artık Bir Çizgi RomanVancouver merkezli çizgi roman şirketi Bluewater Productions, “Mark Zuckerberg: Facebook’un Yaratıcısı” adlı yeni çizgi romanını bu yıl piyasaya çıkarıyor.

Geçtiğimiz günlerde Newark’daki devlet okullarına yaptığı 100 milyon dolar bağışı ile yine gündeme gelen Zuckerberg, çizgi romanda iyilik dolu bir hayırsever ve eğitim reformu hareketi içinde olan kritik bir oyuncu konumunda olmanın yanı sıra farklı portreler de çiziyor. Geçtiğimiz Cuma günü New York’da galası yapılan “The Social Network” filminde de konu edilen iş dâhisi, acımasız genç portresi de Zuckerberg’in çizgi romanında gözler önüne seriliyor. İllüstratör Sal Field ve kapak çizeri Michal Szyksznian ile işbirliğine giden çizgi romanın yazarı Jeroma Maid, Mark’ı ve kitabı şu şekilde tanımlıyor: “Doğru veya yanlış, Mark şimdiki olduğu yere gelebilmek için yoluna çıkan bazı kişilerle sertçe uğraştı. Gördüğümüz kadarıyla çoğu kişiyi ihanete uğranmış hissiyle bıraktı. Ben burada dürüst olmaya çalışıyorum. Bu hikâyede kimse tamamıyla masum değil. Ben her oyuncuyu kendi bakış açılarıyla temsil etmeye çalıştım.”

Bluewater Productions’da özellikle ünlü biyografiler önemli bir yer tutuyor. Aynı zamanda illüstrasyonlarla hikâyeler çizgi roman haline de getiriliyor. Daha önce Bluewater, Betty White, Lady Gaga,  Justin Bieber ve William Shatner’ın da çizgi romanlarını yapmıştı. “Mark Zuckerberg: Facebook’un Yaratıcısı” adlı çizgi roman ise Aralık ayında 6,99 dolardan kitapçılarda satışa sunulacak.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir