Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya: Blog Yazmak İçin 34 Sebep – 3. Kısım
Sosyal Medya: Blog Yazmak İçin 34 Sebep – 3. Kısım

Sosyal Medya: Blog Yazmak İçin 34 Sebep – 3. Kısım

Sosyal Medya: Blog Yazmak İçin 34 Sebep – 3. Kısım2.    Proje destekleyin. Bir çok insan, blog açmanın ucu olmayan bir çabanın başlangıcı olduğunu söylüyor. Bir proje için blog açabilirsiniz. Örneğin bir kitap için. Yazarlar kitapları hakkında bloglar oluşturuyor.
3.    Az bilinen bir ürünü anlatabilirsiniz. Her ürünün eşit pazarlama bütçesi yoktur ve bazıları geri kalır. Eğer gerçekten yararlı olduğunu düşündüğünüz bir ürün biliyorsanız, bunu blogunuzda anlatabilirsiniz.
4.    Özgeçmişinize katkı sağlayabilirsiniz. Artık şirketler işe alım sürecinde doğru düzgün yazı yazabilen kişileri tercih ediyorlar.
5.    Alternatif kariyer seçenekleri oluşturabilirsiniz. Kendinize en uygun kariyeri bulmanın, bunu yaratmak olduğunu biliyorsunuz.
6.    Yeni bir şey başlatın. Kapalı kutudan ibaret bir endüstriye, yeni bir soluk getirebilirsiniz.
7.    Bilgi dağarcığınızı genişletebilirsiniz. Halen birbirimizden öğrenebileceğimiz çok şey var.
8.    Görünür olabilirsiniz. Blogunuzda tecrübeli olduğunuz konu hakkında yazı yazarken, çalışma hayatınızda farklı bir yere sahip olmaya doğru ilerlersiniz.
9.    Fikirlerinizi zenginleştirebilirsiniz. Blog yazarak fikirlerinizi yoruma ve diğerlerinin bakış açısına açarsınız.
10.    Kendinize inanın! Geliştirdiğiniz içeriği oraya koymak biraz cesaret isteyebilir. “Ya kimse sevmezse ya da okumazsa?” Düşündüğünüz kadar kötü değil. Aslında bir blog yazarı olarak kendinize güvenmeyi ve içgüdülerinize göre hareket etmeyi öğrenebilirsiniz.
11.    Yolculuklarınızı belgeleyin! Birçok insan dünyanın ilgi çekici yerlerine profesyonellerce yapılan ziyaretlerin gidişatını okumaktan zevk alıyor.
12.    Kullanışlı bilgi toplayın. Belki de belli bir konu hakkında araştırma yaparken muhteşem bir kaynağa denk geleceksiniz!
13.    Yazma iştahınızı test edebilirsiniz. Herşey denemeye değer. Yazmanın yan etkisi sadece yazma becerinizi geliştirmekle de kalmaz…
14.    Blog olgusunu değiştirebilirsiniz. Amerikayı tekrar keşfetmenin binlerce yolu var. Bunlardan birisini bulan ilk kişi olun.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir