Anasayfa » ALINTI » Facebook, Google’ın Koyduğu Engeli Aştı!
Facebook, Google'ın Koyduğu Engeli Aştı!

Facebook, Google’ın Koyduğu Engeli Aştı!

Facebook, Google'ın Koyduğu Engeli Aştı!Facebook‘taki bir özellik, Gmail‘deki kişi listenize erişerek arkadaş listenizi güncellemenizi sağlıyordu. Bunu istemeyen Google, kendi hizmetleri için Facebook’tan da böyle bir erişim talep etmiş, aksi halde Gmail API’sına olan erişimi kapatacağını duyurmuştu.

Facebook’a yeni kaydolduğunuzda Yahoo, Hotmail ve diğer eposta hizmetlerinden eposta adreslerini hesabınıza aktarmak için bir teklifle karşılaşıyorsunuz. Facebook’un Google kişilerini aktarmak için keşfettiği yol ise şöyle: kişileri önce bilgisayarınıza kaydediyorsunuz ve bundan sonra Facebook’a gönderiyorsunuz.

Techcrunch‘daki bir mühendis, Google’ın buna da engel olabileceğini ama diğer özellikleri olumsuz etkileyebileceğini belirtti.

Google, kişi listesine olan erişim karşılıklı olarak sağlanamadığı takdirde, bu engeli daha küçük şirketler için de uygulayabileceğini açıkladı.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir