Anasayfa » ALINTI » Türkiye’de Sosyal Medya Kullanım Analizi
Türkiye’de Sosyal Medya Kullanım Analizi

Türkiye’de Sosyal Medya Kullanım Analizi

Türkiye’de Sosyal Medya Kullanım AnaliziBiliyorsunuz ki sosyal paylaşım sitesi Facebook’u Dünyada en çok kullanan ülkeler arasında en üst sıralardayız. Bunun sebebi insanların daha çok sosyalleşebilme çabası veya yeni arkadaşlıklar edinebilme düşüncesi diyebiliriz aslında. İnsanımız bu düşünceyle yola çıkarak kendine profil hesabı açıyor ve bu çizgide devam ettiriyor. Farklı bir taraftan düşünürsek iş gereği sosyal medya‘da daha çok popülerlik kazanabilmek için sürekli olarak sosyal ağlarda bulunmak zorundalar. Facebook haricinde Türkiye’de çıkış yakalamak isteyen diğer sosyal paylaşım servisleri ise Twitter, Friendfeed ve Stumbleupon. GlobalStats isimli analiz şirketinin verilerine göre Türkiye’de Sosyal Medya 2010 itibariyle yıl ve aylara göre kullanım sıralaması trendlenmiş.

Türkiye’de Sosyal Medya Kullanım Analizi

İstatistiklere göre tahmin edebileceğiniz gibi Mark Zuckerberg’in Facebook’u açık ara üst sıralarda. Ekim ayından önce %97 gibi bir oranla kullanım sayısını en üst seviyelere çıkaran Facebook, kasım ayı itibari %8 düşüş yaşayarak Twitter, Friendfeed ve diğer sosyal paylaşım sitelerinin yükselişine neden oldu.

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir