Anasayfa » ALINTI » Youtube Açıldı
Youtube Açıldı

Youtube Açıldı

Youtube AçıldıEn son 2008 yılında mahkeme kararıyla kapatılan ve 2 senedir kapalı olan Youtube sonunda erişime tekrar açıldı. 2008 yılında Atatürk’e hakaret içeren videoların eklenmesi yüzünden erişime engellenen Youtube, Türkiye’nin başvurusuyla videoları silmişti. Ancak kullanıcıların tekrar yüklemesinden dolayı bir türlü açılmıyordu. Bu konuda bir kontrol sisteminin olmaması da erişim engelinin devamına neden oluyordu.

Almanya’da bulunan International Licencing Service, Atatürk’ün marka haklarını satın almış, ardından da Youtube’a adminlik başvurusunda bulunmuştu. Adminliği alan şirket, Atatürk’e hakaret içeren bütün videoları sildi. Adminlik sisteminin gelmesi sayesinde kimseye haber vermeden Atatürk ile ilgili videoları silme hakkına sahip oldu.

Bütün şartlar yerine getirilince mahkeme yasağı geri çekti ve Cumartesi günü öğleden sonra Youtube tekrar Türkiye’den erişime açıldı. Youtube’un açılmasıyla mobil telefonların Youtube uygulamaları da çalışmaya başladı. Umarız benzeri bir olay tekrar yaşanmaz ve Youtube dahil hiçbir yararlı site kapatılmaz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir