Anasayfa » ALINTI » Bana Güven, Bana Tıkla
Bana Güven, Bana Tıkla

Bana Güven, Bana Tıkla

Bana Güven, Bana TıklaYahoo’yu daha sık kullandığınız günleri hatırlıyor musunuz?

Flickr’a yüklediğiniz onlarca fotoğrafı? Delicious’tan keşfettiklerinizi?

Peki, Facebook’un 16 Aralık’ta 1 saatten az bir süre için de olsa ‘down’ oluşunu?

İnternete yansıttığımız hayatlarımız ve biriktirdiğimiz data yığını, mahremiyeti yeniden tanımladı. Webde bir canavara dönüşmekle, hayatta kalmaya çalışmak arasındaki fark artık net: Güven.

Yahoo, Delicious ve Flickr’ı kapatacağını duyurdu.

Evet: Yeni doğan çocuğunuzla çektirdiğiniz fotoğraflar, makinenizi aldıktan hemen sonra çektiğiniz manzara resimleri, Delicious yardımıyla takibe aldığınız linkler… Yahoo’nun pek umrunda değil. Bu tavırla Yahoo, Facebook’taki fotoğraflarınız ve ‘share’ refleksiyle baş edemeyen iki projesinden kendince haklı sebeplerle vazgeçmeyi göze aldı. Peki, mahreminiz ne olacak? Yahoo’ya güvenerek sakladığınız fotoğraflar? Yahoo mail kutunuzda biriken doğumgünü tebrikleri, aşk mektupları? Sıra bir gün onlara da gelir mi?

Facebook, 20 ila 45 dakika arası ‘down’ olmayı bile an itibariyle muazzam bir şekilde yönetebiliyor. Bilgi dağıtıcılarına ve kanaat önderlerine açıklama yapıyor, onları konudan haberdar ediyor. Ve tam olarak bu yüzden, Facebook an itibariyle hayatımızı alakadar eden tüm detayları ‘güven’le paylaştığımız bir platform olmayı başarabiliyor. ‘Güven’in nasıl yönetileceğiniyse, beraber deneyimleyeceğiz.

İnsanların dijital ortamda gerçek kimlikleriyle bulunmayı standartlaştığı bir dönemde, eski devlerden birinin yaptığı kritik hatayı gözlemlemek dramatik.

Yahoo için ‘son’ çok uzakta olmasa gerek: Yahoo mail adresine sahip arkadaşlarınızı durumdan haber etmenin tam vakti belki de.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir