Anasayfa » ALINTI » Blog Yazarlarına Ustasından İpuçları
Blog Yazarlarına Ustasından İpuçları

Blog Yazarlarına Ustasından İpuçları

Blog Yazarlarına Ustasından İpuçları•    Günde en az 30 dakikanızı blogunuza ayırın, haftanın ise 5 gününü blog işi ile geçirin. Bu beş günün sadece 2 gününü yeni yazılarınız için, geriye kalan 3 günü ise diğer blogları yorumlamaya ayırın.
•    Bir oturuşta bir haftalık yazılarınızı yazın ve bunu bir program dahilinde günlük olarak yayımlayın. Bu sizin günlük yazıyormuş gibi görünmenizi ve blogunuzun güvenilirliğinin artmasını sağlayacaktır.
•    Her yazınızı bir satış yazısı olarak yazmayın; bu okurlarınızın bıkıp sizden uzaklaşmasına neden olabilir. Konunuz ile ilgili farklı şeylerden bahsedebilirsiniz.
•    Kendi alanınızda uzman ve tanınmış kişiler ile irtibatlı olun. Bu kişilerin yazılarını takip etmeye ve yazılarına yorum yapmaya zaman ayırın. Radikal olmanıza gerek yok “faydalı bir paylaşım, bir başka paylaşım” gibi basit yorumlar yapabilirsiniz. Bu işe yeterli zaman ayırabilirseniz, zamanla etkileyici olursunuz. Bu insanların size gelmesini beklemeyin siz onlara gidin.
•    Bir başkasının bloguna yorum yaparken mutlaka imzanızı kullanın. Kullandığınız bu imza bir satış linki veya spam olmasın, sadece kendi blogunuzun linkini içersin ki, konunuza ilgi duyan insanlar kolaylıkla sitenize ulaşabilsin. Sahip olduğunuz itibarınızı korumayı unutmayın.
•    Blogunuza yorum alırken sahip olduğunuz bir politikanız olsun. Bütün yorumları kabul edecek misiniz? veya yorum önce onaydan mı geçecek? Linklere izin verecek misiniz? eğer izin verecekseniz, affiliate linklerine de izin verecek misiniz? Hangi şartlarda bir yorumu sileceksiniz. Bütün bu soruların cevaplarının önceden belirlenmesi iyi olur.
•    Blogunuzda eklentileri ve araçları iyi kullanın, blogunuz zengin bir görünüme sahip olmasına özen gösterin.
•    Blogunuz ile ilgili bir mail listesi edinmeye çalışın. Haftalık çalışmalarınızın özetini veya yeni yazılarınızı bu mail listesi vesilesiyle okurlarınıza ulaştırın. Birçok kimse buna önem vermiyor, fakat blogunuza geri dönüş sağlamak için faydalı bir yöntemdir.
•    Sadece parayı düşünen olmayın ve yazdığınız her yazıyı nasıl paraya çevirebilirim diye düşünmeyin. Bu şekildeki bir tutum sizin okurlarınızla karşı karşıya gelmenize neden olabilir. Böyle bir düşüncenin yerine “Bu konuda nasıl otorite olabilirim.” ve “Ben size yardımcı olmak için burdayım.” gibi düşünceler hakim olmalı. Okurlarımızı sürekli bir şeyler satın almaya teşvik etmeyelim.
•    Sabırlı olun; blog işi uzun vadeli bir iştir. 24 saatte sonuç almamız imkansız. Belirli bir ivme kazanabilmek için bir kaç ayımızı ayırmamız lazım.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

2 yorum

  1. Bir çok kritere uygun davrandığımı fark ettim:) Umarım verdiğim emeğin karşılığını alırım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir