Anasayfa » ALINTI » Facebook Kaç Lira Eder?
Facebook Kaç Lira Eder?

Facebook Kaç Lira Eder?

Facebook Kaç Lira Eder?Aslına bakarsanız Facebook halka açık bir firma değil. Dolayısıyla hisseleri de herhangi bir borsada işlem görmüyor. Bu yüzden firmanın toplam değerini bulabilmek için biraz dolambaçlı yollar izlemek gerekiyor.

TechCrunch’ta çıkan bir habere göre SecondMarket’in yaptığı bir araştırma sonucu firmanın değeri yaklaşık 50 milyar dolar olarak hesaplanmış.

Bu rakama ulaşmak için Facebook’un kendi çalışanlarına dağıttığı hisselerin değerinden yola çıkılmış. Edinilen son bilgilere göre 1 Facebook hissesinin değeri yaklaşık 20 dolar civarında. Tahminen 2,5 milyar adet hisse olduğu düşünülürse şirketin toplam değerinin de yaklaşık 50 milyar dolar olduğu sonucu çıkıyor.

Geçen sene Mayıs ayında Rus kökenli Digital Sky Technologies adlı şirket Facebook’un %1,96’sına ortak olmak için yaklaşık 200 milyon dolar ödemişti. Bu da firmanın toplam değerinin yaklaşık 10 milyar dolar olduğu sonucunu veriyordu.

Geçen 1,5 yıllık zaman zarfı sonucu Facebook’un geldiği nokta gerçekten başdöndürücü.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

3 yorum

  1. bence bir kişiye 20 dolar çok, bilgi için teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir