Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya Pazarlamanın Faydaları
Sosyal Medya Pazarlamanın Faydaları

Sosyal Medya Pazarlamanın Faydaları

Sosyal Medya Pazarlamanın FaydalarıSosyal medya pazarlama bir web sitesi veya web sayfasına ziyaretçi trafiği sağlamak için kullanabileceğimiz önemli bir pazarlama aracıdır.

İnternetin büyümesi ve kullanımının artması ile birlikte firmalar sosyal medya ağlarına daha çok ağırlık verdi. Facebook, Twitter, Hi5, YouTube ve daha birçok sosyal paylaşım sitelerinde profillerini oluşturan firmalar daha çok kitleye hitap etmeye başladı. Müşterileri ile anında iletişim sağlayan firmalar, müşterilerden gelen olumlu veya olumsuz geri dönüşümleri hızlı bir şekilde değerlendirme fırsatı buldu.

Bu kadar faydalı bir pazarlama aracını daha faydalı nasıl kullanabiliriz?
Sosyal ağlarda ürünümüz veya web sitemiz ile ilgili oluşturacağımız bir profil, ziyaretçilerin sitemize yönlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Profilden genel bir bilgi edinen ziyaretçi eğer ilgisini çekerse sitemizi ziyaret edecektir. Bu nedenle profilimiz yeterince etkili olmalıdır.

Sosyal ağlar özellikle affiliate marketing işi ile uğraşan arkadaşlar için değerli bir gelir kaynağıdır. Arama motorlarına reklam vererek kazanacağımız ziyaretçileri sosyal ağlardaki paylaşımlarla da yakalamamız mümkün. Sitemize bedava ziyaretçi sağlayabiliriz, yeter ki bu işe biraz mesai ayıralım. Sosyal ağlar kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir