Anasayfa » ALINTI » Twitter’ı Kimler Kullanıyor?

Twitter’ı Kimler Kullanıyor?

Twitter’ı Kimler Kullanıyor? 18-29 yaş arası genç yetişkinler, azınlık grupları ve kalabalık şehirlerde yaşayanlar; Twitter’ı en çok kullanan gruplar arasında yer alıyor. Rapor ayrıca, kadınların ve üniversite mezunlarının Twitter kullanma eğilimlerinin, diğer gruplara göre daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor.

Twitter kullanıcılarının dörtte biri, hizmeti, başkalarının tweetlerini görmek için, her gün birkaç kez kontrol ederken; kullanıcıların beşte biri, yeni güncellemelere hiç bakmıyor. Yayınlanan tweetlerle ilgili bazı istatistikler şu şekilde:

– Twitter kullanıcılarının % 72’si, kendi kişisel yaşamları, faaliyetleri veya ilgi alanları hakkında güncellemeler paylaşıyor.
– %62’si, işle ilgili güncellemeler paylaşıyor.
– %55’i, Twitter’ı, haber linkleri paylaşmak için kullanıyor.
– %53’ü, hizmeti, diğerlerinin paylaşımlarını retweet etmek için kullanıyor.
– %40’ı, hizmeti, diğer kişilerin fotoğraf paylaşımı için kullanırken; %28’i de video paylaşımı için kullanıyor.
– Kullanıcıların %24’ü ise bulundukları mekânı paylaşıyor.

Rapor, birden fazla araştırmadan derlenerek elde edilmiş: Genel Twitter kullanımı ve demografik verileri, Pew Internet Project’in Kasım 2010 izleme araştırmasında yer almakta. İnsanların Twitter kullanma sıklığı ve paylaşım konularıyla ilgili bilgiler, Kasım 2010 anketlerinden elde edilmiş.
The Pew Center’a göre, bu araştırma tamamen Twitter’a odaklanması itibariyle bir ilk. Bunun sebebi Pew’in tek tek markalar yerine, tipik olarak genel çevrimiçi hizmetler üzerine odaklanması. Pew’in araştırmalarında, internet kullanıcılarına, “Kendileriyle ilgili gönderiler yapmak ya da başkalarının gönderilerini görmek için; Twitter ya da başka bir paylaşım hizmeti kullanıp kullanmadıkları” soruldu.

Ağustos 2008’de, internet kullanıcılarının %6’sı bu soruyu “Evet” olarak yanıtladı. Eylül 2010 itibariyle, rakam %24’e yükseldi – ancak bazı analistler ve okuyucular, bu cevabın yalnızca Twitter kullanıcılarına ait olduğunu varsaydılar. Araştırmacıların, tek başına “Twitter kullanımının” araştırmaya değer olduğuna karar vermelerine sebep olan da buydu. 2011’e girerken,  Twitter’ın geniş bir şekilde irdelenmeye değer bir olgu olarak kalıp kalmayacağını görmek ilgi çekici olacak.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir