Anasayfa » ALINTI » 2010’da 107 Trilyon E-posta Gönderilmiş, Ne Yazık ki Çoğu İstenmeyen

2010’da 107 Trilyon E-posta Gönderilmiş, Ne Yazık ki Çoğu İstenmeyen

Bu, gün başına 294 milyar e-posta düştüğü anlamına gelirken bunlardan sadece yüzde 10.9′unun istenmeyen e-posta, yani spam olmaması biraz can sıkıcı görünüyor.

Dünya çapında 1.88 milyar e-posta kullanıcısı bulunuyor ve bu kullanıcılar web genelinde toplam 255 milyon siteyi de ziyaret etmiş bulunuyor. Bu 255 milyon sitenin 21.4 milyonunun 2010 yılı içinde açılmış olması da kayda değer. Yayınlanan sonuçlarda sosyal medyadan da bazı izler bulunuyor. Twitter’ın e-postaların performansını yakalaması için daha çok fırın ekmek yemesi gerekiyor. İnsanoğlu geçtiğimiz yıl sadece 25 milyar kez tweet’lemiş. Ancak bu sosyal ağın üye portföyünü 100 milyon kullanıcıyla zenginleştirmiş olması bir o kadar dikkat çekici. Facebook ise 2010′da Twitter’dan daha iyi bir performans göstererek bu yılı 250 milyon yeni kullanıcıyla kapatmayı başarmış. Sitede her ay bağlantı, resim, video gibi 30 milyar parça içerik paylaşımı yapılmış. Bu, delilik değil, internetin ta kendisi.

İlgili – Pingdom

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir