Anasayfa » ALINTI » Groupon’a “Yaklaşık” 1 Milyar Dolarlık Yatırım Doğrulandı
Groupon’a “Yaklaşık” 1 Milyar Dolarlık Yatırım Doğrulandı

Groupon’a “Yaklaşık” 1 Milyar Dolarlık Yatırım Doğrulandı

Groupon’a “Yaklaşık” 1 Milyar Dolarlık Yatırım DoğrulandıGeçtiğimiz hafta farklı kaynaklardan neredeyse tüm detaylarıyla açığa çıkan haber, dün şirketin yayınladığı basın bülteniyle resmiyet kazandı.

Yatırım miktarı bu denli yüksek olunca birden çok yatırım şirketinin bulunması kaçınılmaz bir durum. 950 milyon dolarlık yatırımda Andreessen Horowitz, Battery Ventures, Greylock Partners, Kleiner Perkins Caufield & Byers, Mail.ru Group (eski adıyla DST), Maverick Capital, Silver Lake ve Technology Crossover Ventures gibi bilinen pek çok silikon vadisi yatırımcısı yer alıyor. Şirketin daha önceki yatırımcıları arasında da Accel Partners, New Enterprise Associates ve Mail.ru (DST) yer alıyordu.

Groupon aldığı bu son yatırımla değerini 4.75 milyar dolara yükseltmiş. Şirket yakın zamanda Google’ın 6 milyar dolarlık teklifini reddetmişti. Şirket geçtiğimiz sene içerisinde 35 ülkede ve 500 pazarda hizmet verir hale gelmiş. Üye sayısını ise %2500 büyüterek 50 milyon üyeye ulaşmış. Groupon tüm dünyada geçtiğimiz yıl 58 bin yerel iş yeriyle çalışmış ve 100 bin fırsat sunulmuş. İndirimli fırsatlardan yararlanan müşterilerin cebinde 1.5 milyar dolar kalmış olduğu da paylaşılan bilgiler arasında.

Grup satın alma geçtiğimiz yıl Türk internetinde benzeri görülmemiş bir rekabete yol açtı. Bu alanda hizmet veren 10’larca girişim hayata geçtiği gibi sadece belli bir gruba hitap eden yeni girişimlerin hayata geçirildiğini de biliyoruz.

Bilmeyenler için Groupon’un ülkemizde ŞehirFırsatı adıyla hizmet verdiğini tekrarlamakta yarar var.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir