Anasayfa » ALINTI » Mısır’da İnternet Kesildi
Mısır'da İnternet Kesildi

Mısır’da İnternet Kesildi

Mısır'da İnternet KesildiMısır’da sular bir türlü durulmak bilmiyor. Mısır halkının iktidarda bulunan Hüsnü Mübarek’in iktidardan çekilmesi için yaptığı protestolara internet damgasını vurmuştu. Mısır halkı, internet üzerinden planlaşıp ortak protestolar gerçekleştiriyordu. İki gün önce Mısır hükümeti, ülkenin Twitter’a girişini engellemişti.

Engellemeye rağmen organize olmaya devam eden halk için Mısır hükümeti inanılmaz bir karar aldı. Perşembe öğleden sonra itibariyle bütün ülkenin internet erişimi engellendi. Bankalar da dahil olmak üzere hiç kimse şuan Mısır üzerinden internete giremiyor. Kararın, protestocuların organize olmasını engelleyip az da olsa isyanı bastıracağına inan hükümet, banka dahil birçok kuruluş için tatil kararı verdi.

İnternet aktivitelerini ölçen siteler, Mısır’dan girişlerin bir anda kesildiğini ve kullanımın dibe vurduğunu açıkladı. Bakalım Mısır’da haberleşme özgürlüğüne engel ne zaman kalkacak, sular ne zaman durulacak.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir