Anasayfa » ALINTI » MySpace’e Yer Kalmıyor!
MySpace’e Yer Kalmıyor!

MySpace’e Yer Kalmıyor!

MySpace’e Yer Kalmıyor!Black Eyed Peas eşliğinde lansmanı yapılan Hijack (Ünlü isimlerin kısa bir süreliğine MySpace’e el koymaları) gibi manevraların, MySpace’in yeni konumlanmasına katkısını gözlemek için daha fazla zamana ihtiyaç duysak da MySpace’in trafik ve kar kaybının sürdüğünü gözlemek mümkün: MySpace, el değiştireceği dedikoduları eşliğinde çalışanlarının %47siyle vedalaşıyor.

Paylaşmak, bağlı kalmak ve öykü anlatmak gibi kavramlar paralelinde Facebook’un sosyal ağlarda var olmayı bir istek olmaktan çıkarıp, ihtiyaç haline getirdiği aşikar. İşin MySpace’e en fazla dokunan kısmıysa muhtemelen Fan Page ve kısa bir süre önce kullanıma açılan Groups ürünleri. Facebook’un yokluğunda, yalnızca benzer beğeni ve hayat tarzlarını paylaşan insanların MySpace’i tercih ettiği düşünüldüğünde, Facebook’un ‘nişe dokunur’ Fan Page ve Groups hamlelerinin MySpace’i iyiden iyiye hükümsüz kıldığını söyleyebiliriz.

MySpace tarafı gelişmeleri haklı bir ‘stratejik hamle’ olarak tanımlayadursun, müzisyenleri kitleleriyle ve meslektaşlarıyla tam manasıyla bağlayacak platformun Facebook olup-olamayacağını beraber göreceğiz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir