Anasayfa » ALINTI » Twitter Takipçi Sayınızı Nasıl Arttırırsınız?
Twitter Takipçi Sayınızı Nasıl Arttırırsınız?

Twitter Takipçi Sayınızı Nasıl Arttırırsınız?

Twitter Takipçi Sayınızı Nasıl Arttırırsınız?Twitter etiketlerini(hashtags) kullanın. Etiket sistemi biraz farklı.#scroll şeklinde kelimenizi yazarsanız bu tip bir aramada ön planda çıkarsınız. Tabiki bu kelime başka kullanıcılarda da geçtikçe aşağılara doğru inersiniz. Ama bu kelimede yazdığınız tweet popüler olursa top tweet olarak hep yukarılarda yüzmeye devam eder. Böylece aramalardan bulunup izlenmeye alınabilirsiniz.

Twitter yeni e-arkadaşlar, fikir alışverişinde bulunması ve tartışmalara katılmak için harika bir yerdir. Eğer sadece sizin takipçileri artırmak değil aynı zamanda takip ettiklerinizi de arttırarak sosyalleşmelisiniz. Katkısını daha sonra fark edeceksiniz.

Önemli Ve Etkili İnsanları Takip Edin. Eğer birini takip etmeye başlıyorsanız, o kişinin de sizi takip etme olasılığı yüksektir, bu sebeple takip edeceğiniz (Following) insanları özenle seçin. Bu ilişkiyi başlatmanın ilk adımıdır, daha sonrasında Follower sayınız da artacaktır.

Retweet Edilmeye Uygun Mesaj Yazın. Retweet Twitter’ın en etkili iletişim aracıdır. Yazdığınız mesajlar ne kadar çok Retweet edilirse Follower sayınız da mutlaka artacaktır. Mesajlarınızın Retweet edilmesini istiyorsanız, ilginç, değerli, insanların okumak ve paylaşmak isteyeceği içerikler yazmalısınız. Ayrıca mesajlarınızı yazarken 140 karakter sınırınızın tamamını kullanmayın. Örneğin mesajınızı en fazla 125 karakter kullanarak yazarsanız, insanların sizi Retweet etme imkanı kolaylaşmış olur. Çünkü mesajınızı Retweet eden kişinin kendi kullanıcı adı da sizin yazdığınız mesaja ekleneceği için, insanların kullanıcı adları için de yer bırakmanız gerekir.

Profilinizi,resminizi ve arka planınızı zaman zaman güncelleyin. Profil bilgileriniz doğru olsun. İlk izlenim önemli olduğu için arka plan seçiminizde iyi olmalı. İlk intibahı iyi bırakırsanız takip edilebilirsiniz de.

Otomatik DM-Mesajı (Direct Messages) Göndermeyin. Spam mesaj havası yarattığı için, otomatik olarak standart mesaj hazırlayıp, bunu sizi takip eden herkese göndermeyin. DM-Direct Mesajın mantığı kişiye özel yani kişisel olmasıdır. Standart mesaj insanları rahatsız edecek, bir kısmının da sizi takip etmesini engelleyecektir.

Bu yöntemleri izlemeye başladıktan sonra fark edeceksiniz ki takipçi sayınız ivmeli bir hareketle artmaya başlayacak.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir