Anasayfa » ALINTI » ABD’nin E-ticareti 4’üncü Çeyrekte 4 Milyar Dolar Ciro Sağladı
ABD'nin E-ticareti 4'üncü Çeyrekte 4 Milyar Dolar Ciro Sağladı

ABD’nin E-ticareti 4’üncü Çeyrekte 4 Milyar Dolar Ciro Sağladı

ABD'nin E-ticareti 4'üncü Çeyrekte 4 Milyar Dolar Ciro SağladıComScore’un, önceki gün açıkladığı 2010 son çeyrek verilerine göre Amerika, perakende e-ticaret sektörü 4 milyar dolar ciro ile bir yıl öncesine göre yüzde 11 nisbetinde büyüme gösterdi.

Gözlemciler, 4’ncü çeyrek rakamlarını ekonominin krizden toparlanması adına olumlu değerlendiriyorlar. Zira, yıldan yıla büyüme göz önüne alındığında 2009’dan bu yana büyümenin devam ettiği 5’nci çeyrek dönemini oluşturuyor.

Amerikalı bilgisayar kullanıcılarının yüzde 84’ü 2010 son çeyreğinde, internetten en az bir alışveriş gerçekleştirdi. Bu, geçtiğimiz yıla göre yüzde 78’lik bir artışı ifade ediyor. Ancak, bireysel satınalma bazında bakıldığında miktarlarda geçen yılın aynı dönemine göre her hangi bir artış söz konusu değil.

Son çeyrekte en çok satılan ürünler arasında: yazılım, tüketici elektroniği ürünleri, kitap, dergi, bilgisayar çevre birimleri, mobil cihazlar ve hobi ürünleri dikkati çekiyor. Yılın son çeyreği, adı geçen ürünler için satışların yüzde 15 arttığı bir dönemi oluşturdu.

comScore Başkanı Gian Fulgoni, geçtiğimiz yılın aynı dönemine nazaran görülen artışta bazı ürün segmentlerinde yapılan indirimlerin hatırı sayılır payı bulunduğuna dikkat çekiyor.

Son çeyrekte sağlanan gelirin yüzde 69.9’u en fazla satış gerçekleştiren 25 e-ticaret şirketinin kasasına girdi.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.