Anasayfa » ALINTI » Bu Kadarını Beklemiyorduk
Bu Kadarını Beklemiyorduk

Bu Kadarını Beklemiyorduk

Bu Kadarını BeklemiyordukFacebook üzerinden oyun oynama alışkanlıklarımızın en başında yer alan Farmville, uzun zamandır aradığı tacını sonunda bulmuşa benziyor.

IGN’nin yaptığı bir araştırmaya göre Farmville gibi Facebook üzerinden oynanan oyunlar, hali hazırda bulunan birçok konsol ve bilgisayar oyunundan fazla para harcamamıza sebep oluyorlar. IGN aynı zamanda Farmville’ı, harcanan zaman ve hesap üzerinde harcanan para açısından 2010 yılının en iyi on oyunu arasında gösteriyor.

Yapılan listede her ne kadar birinciliği Call of Duty: Black Ops üstlense de, ikinci ve üçüncülüğü Facebook oyunları olan; Cityville ve Farmville paylaşıyorlar. Asıl kritik noktaysa bu iki oyunun, Halo Reach ve Red Dead Redemption gibi kaliteli oyunları geride bırakması.

Yapılan araştırmanın gün yüzüne çıkardığı yegane gerçekse, Facebook üzerinden oyun oynayan kişilerin, en azından yüzde on’luk kısmının oyunlara gerçek para harcaması oldu. Bu da demek oluyor ki ortalama bir oyuncu ortalamada 55 Dolar harcıyor. Bu harcamanın sürekli tekrar ettiğini hesaplarsak, Facebook oyunlarına ne kadar çok para harcandığını çok daha net bir şekilde anlayabiliriz.

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir