Anasayfa » ALINTI » Dijital Reklamda Blogların Yükselişi!
Dijital Reklamda Blogların Yükselişi!

Dijital Reklamda Blogların Yükselişi!

Dijital Reklamda Blogların Yükselişi!Fakat Facebook’ a nazaran tweetler arasında reklam verecek olması bir çok kullanıcıyı şimdiden kızdırmaya başladı bile. Dijital ortamda reklam yerleşim kurallarının takip edilmesi reklam veren, yayınlayan ve ziyaretçiyi memnun etmekte ve reklam veren ile yayımcı arasında uzun süreli bir ilişki kurulmasını sağlamaktadır. Twitter işlevi gereği reklam yayınlamada çok da başarılı olamayacaktır.

Facebook ise biraz daha reklam yayıncılığında Twitter’ a göre daha başarılı olmakla birlikte hala reklam gelirleri kendisini ve dolayısıyla reklam vereni tatmin etmemektedir. Yani bu iki büyük sosyal ağ özel reklam vermek için reklam veren açısından cazip değil..  Google uyguladığı reklam faaliyeti ile hala en geçerli ve en büyük reklam yayımcısı. Google aldığı reklamları hem arama motoru içinde (adwords) hemde anlaşmalı sitelere (adsense) dağıtarak reklamları büyük bir hedef kitleye ulaştırıyor. Adsense’ da en büyük destekçisi ise bloglar olmaktadır. Çünkü içeriğe göre reklam göstermesinden dolayı ziyaretçi kendisine yardımcı olabilecek bir linki karşısında görebiliyor. Tabii her zaman sizin reklamınızı da doğru yer ve zamanda yayınlamıyor bu da google’ ın bir dezavantajı.  Bundan dolayı blogların önemi reklam yayıncılığında giderek artıyor. Peki reklam veren google’ ı saf dışı bırakarak  neden bizzat bloglar ile iletişime kendisi geçmiyor?

En çok izlenen 50 veya 100 blog içinde kendi özel reklamlarını tıklama bazlı olmadan belirli bir süreliğine vermiyor? Blog site sahipleri içeriklerinde haber olarak bu reklamlara yer verse reklam veren açısından da karlı bir durum olmaz mı? Bir blog sitesinde herhangi bir yerdeki reklam banner’ i içerik olarak anlatıldığında daha akılda kalıcı ve faydaya yönelik olmaz mı?

Önümüzdeki iki yıl içinde sayıları internet kullanıcılarının yarısını bulacak olan bloglar reklam ve tanıtım için harika bir mecra olacak. Reklam ve tanıtım sosyal ağlardan bloglara kayacak ve daha etkili sonuçlar alınacak. Bu konuda araştırma yapan markalar reklam alanı olarak belirledikleri bloglar ile uzun süreli anlaşmalar yapıp, reklamlarını bu bloglarda içerik olarak yayınlatacaklar ve ziyaretçi kendisine iletilen mesajı bizzat alacaktır.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir