Anasayfa » ALINTI » Flickr’dan Büyük Hata!
Flickr'dan Büyük Hata!

Flickr’dan Büyük Hata!

Flickr'dan Büyük Hata!Fotoğraf sitesi Flickr, bir kullanıcının içinde 4 bin fotoğraf bulunan hesabını yanlışlıkla tamamen sildi!

Bir kullanıcısının hesabını, içindeki 4 bin fotoğrafla birlikte sildi ve geri getiremedi.

Flickr, ücretsiz üyeliklere 200 fotoğraf sınırı getiriyor, 200 fotoğraf üstü içinse pro üyeliğe geçilmesini tavsiye ediyor. İsviçre Zürih’den Mirco Wilhelm isimli bir Flickr kullanıcısı, tam 5 yıldır Flickr kullanıyor ve pro üyesi. Albümünde 4 bin fotoğraf bulunuyordu ve bu fotoğrafların da linklerini birçok sosyal medyada paylaşmış durumdaydı.

Pazartesi günü hesabıne giriş yapmak isteyen Wilhelm, hesabına giremediği gibi kayıt ol mesajıyla karşılaşınca şaşırmış. Önce durumu anlamayan ve Flickr’da sorun olduğunu düşünen Wilhelm, diğer sitelerde linkini verdiği fotoğrafların da çalışmadığını görünce durumu Flickr’a anlatan bir mail yollamış. Fakat Flickr’dan gelen yanıt oldukça şaşırtıcı derecede olmuş. Bir Flickr çalışanı, yazdığı mailde kullanıcı hesabını yanlışlıkla içindeki fotoğraflarla birlikte tamamen sildiğini belirtmiş. Bu hata sonucu hesabını hemen geri açtığını fakat fotoğrafları bir türlü getiremediğini söylemiş. Bu büyük hata için defalarca özür dileyen Flickr çalışanı, Wilhelm’e 4 yıllık pro üyeliği hediye etmiş.

Silinen 4 bin fotoğrafın yedekleri bilgisayarında olan Wilhelm, fotoğraflarını kaybetmedi ancak onca emek, onca yorum, onca linki kaybetmiş oldu. Flickr’ın telafisi ise 4 yıllık pro üyelik oldu. Sadece bir çalışanın yaptığı hata sonucu!

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir