Anasayfa » ALINTI » Samsung ve HTC, Sosyal Mecrada Etkinliklerini Artırıyor
Samsung ve HTC, Sosyal Mecrada Etkinliklerini Artırıyor

Samsung ve HTC, Sosyal Mecrada Etkinliklerini Artırıyor

Samsung ve HTC, Sosyal Mecrada Etkinliklerini ArtırıyorSamsung ve HTC, harıl harıl sosyal medya stratejilerini oluşturacak, deneyimli medya ajansları arıyor. Amaç, karlı akıllı telefon segmentinden biraz daha fazla pay kapmak. Samsung, tüm dünyadaki pazarlarını yönetebilecek bir ajansın, HTC ise Avrupa ülkelerinde ayrı ayrı sosyal medya stratejileri oluşturacak bir yapının arayışı içerisinde.

Halihazırda aktif olarak sosyal medyada yer alan iki şirket, kendilerini, diğer markalardan farklılaştırmaya çalışıyor. Samsung, bu çerçevede, geçtiğimiz Kasım ayında İngiltere pazarına yönelik olarak bir kampanya başlatmış ve tablet ürünü Galaxy’i YouTube aracılığıyla tanıtmıştı. HTC ise “Wildfire” ürününü Facebook sayfası aracılığıyla tanıtıyor. HTC’nin sayfasına gelen Facebook kullanıcıları, arkadaşlarıyla bir araya toplanmaları durumunda ortak neler yapabileceklerini paylaşıyor.

Taywan merkezli HTC, hali hazırda İngiliz Equator medya ajansı ile çalışıyor. Merkezi G.Kore’nin başkenti Seul’de bulunan Samsung ise bir süre öncesine kadar twentysixdigital ile çalışıyordu.

Diğer yandan HTC, bulut tabanlı oyun servisi OnLive’da hissedar oldu. Şirket, böylelikle mobil oyuna giderek  artan ilgiyi değerlendirerek müşteri segmentini daha da genişletmek istiyor. Şirket sözcüsü yaptığı açıklamaya göre, 40 milyon dolarlık yatırımla HTC’nin oyun alanındaki yetkinliğinin daha da artması söz konusu olacak.

HTC ve Samsung, pazarda daha çok Android tabanlı telefonlarıyla biliniyor.

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir