Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medyada Kontrolü Elinize Alın
Sosyal Medyada Kontrolü Elinize Alın

Sosyal Medyada Kontrolü Elinize Alın

Sosyal Medyada Kontrolü Elinize AlınVeri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco, şirketlere Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlar ya da forumlar ve bloglar üzerinden iletişim yapma ve müşterileri ilişkilerini proaktif bir şekilde yürütme olanaklarını sunan Cisco SocialMiner yazılımını duyurdu. Müşterilerin sosyal ağlardaki hareketlerini ve girdilerini gerçek zamanlı olarak gösteren ve şirketleri kendileri hakkında yazılan yazılardan anlık olarak haberdar eden Cisco SocialMiner ile şirketler, sadece iş zekalarını değil, müşteri hizmetlerini de geliştirebiliyor.

Nielsen’in ölçümlemelerine göre dünyada her saat 1 milyonun üzerinde tweet gönderiliyor ve sadece ABD’de internet kullanıcılarının yüzde 34’ü ürünler, şirketler ya da markalar hakkındaki görüşlerini Facebook, Twitter ve benzeri sosyal ağlar üzerinden ifade ediyor. Bu sosyal platformlarda web tabanlı sohbetler artarak devam ettikçe, şirketlerin müşterilerinin kendileri hakkında söylediklerinden haberdar olmaları ve gerektiğinde hızla yanıt vermeleri her zamankinden fazla önem taşıyor.

Sosyal Medyada Kontrolü Elinize Alın

Cisco SocialMiner yazılımını şirketler, çağrı merkezlerinde Cisco Contact Center teknolojisiyle ve yeni web 2.0 masaüstü işbirliği çözümü Cisco Finesse ile entegre bir şekilde kullanarak müşterileri ile etkileşimlerini üst noktalara çıkarabiliyor.

Cisco Başkan Yardımcısı John Hernandez, “Şirketler artık online iletişimin varlığını görmezden gelerek rakiplerine fırsat yarattıklarının ve markaları hakkında yapılan sohbetlere dahil olamadıklarının farkına varıyor. Aktif bir sosyal medya kullanıcısı olarak Cisco, sosyal medya etkileşimlerinin şirketlere kattığı değerin bilincinde. Çalışanlarımız şimdiye kadar MySpace, Twitter, Facebook, YouTube ve diğer sosyal ağların ilk kullanıcıları arasında yer aldı. Tüketici Ürünleri Grubumuz ise hali hazırda müşterileriyle işbirliği yapmak amacıyla Cisco SocialMiner’ı etkin bir şekilde kullanıyor” şeklinde konuştu.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir