Anasayfa » ALINTI » Çocuklar için Facebook Rehber

Çocuklar için Facebook Rehber

Çocuklar için Facebook RehberAmerikan Pediyatri Akademisi’nden Dr. Gwenn O’Keeffe, Amerikan Pediyatri Derneği’nin yeni sosyal medya kılavuzunun baş yazarı.  Kılavuzda, çocuk doktorlarından anne ve babaları, çocuklarını internetin ve Facebook’un muhtemel zararları ve kötüye kullanımları konusunda bilinçlendirmeye teşvik etmeleri isteniyor.

Chicago’da lise ikinci sınıfa giden Abby Abolt, “Facebook bana hiçbir zaman zararlı olmadı. Ama bazı çocuklara zararı dokunabileceğini kabul ediyorum” diyor.

Abolt, “Pek arkadaşınız yoksa ve hayata pek katılmıyorsanız insanların Facebook’da iyi konumlara sahip olduğunu görmek bir çocuğu alabora edebilir. Facebook popülerlik yarışması gibi” dedi.

Dr. O’Keeffe, “Facebook, yeniyetmelerin, ergenlerin zamane gençlerinin mahalledeki oyun yeri gibi. Sağlıklı unsurlar da var. Arkadaş edinme gibi. Onun için Facebook’un yararları da gözardı edilmemeli. Aşırı kullanım tehlikesini de unutmamalı” dedi.

Wisconsin Üniversitesi’nin ergen tıbbı uzmanı Dr. Megan Moreno ise Facebook’un depresyona eğilimliler için olumsuz etkisi olabileceğini, ancak anne-babaların, Facebook kullanmayı “çocuklarını depresyona sokacak bir şey olarak görmemeleri” gerektiğini belirtti.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. interneti halen sıradan bişey sanan insanlar bunun aslında tv den daha etkili bir platform oldugunun farkında degiller net samanlıga benzer tek farkı samanlıga igne atarsın kaybolur ve birdaha bulamazsın aynen nettede öledir ama bir özelligi daha vardırki kaybolan şey her geçen gün çogalır net yüzünden intahar eden binlerce insan var dünya genelinde nedeni çıplak fotograflarının videolarının yada utandıkları bir görüntünün nete düşmesi çocuklarımıza netin yararlı ve faydalı şekilde nasıl kullanacagımıza dair bilgilendirme çabasında olalım devlette üstüne düşen görevi yapacaktır bu tür çalışmaları var diye biliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir