Anasayfa » ALINTI » Foursquare Yeni Sürümü 3.0’ı Tanıttı, Bir Çok Yenilik Bizleri Bekliyor

Foursquare Yeni Sürümü 3.0’ı Tanıttı, Bir Çok Yenilik Bizleri Bekliyor

Foursquare Yeni Sürümü 3.0'ı Tanıttı, Bir Çok Yenilik Bizleri BekliyorFoursquare’in ‘Keşfetme’, ‘Cesaretlendirme’ ve ‘Bağlılık’ başlıklarıyla sunduğu yeni özelliklerden  en dikkati çekeni ana sayfaya eklenen Explore (Keşfet) bölümü.

Explore, eskiden ‘Tips’ bölümünün olduğu yerde, yeni ismiyle hizmete sunuldu. Bu yeni özellikte Foursquare kullanıcılarına bulundukları lokasyona yakın yerlerdeki restaurant, gece klübü veya mağazaları tavsiye ediyor. Peki Foursquare neye göre kullanıcılarına yeni mekanları tavsiye ediyor? Kullanıcının daha önceki check-in’leri, arkadaşlarının tercihleri, tercih sıklıkları bu konudaki önemli kriterler olarak açıklansa da Foursquare yetkilileri asıl ‘formülü’ açıklamakta pek hevesli gözükmüyorlar.

Foursquare Yeni Sürümü 3.0'ı Tanıttı, Bir Çok Yenilik Bizleri Bekliyor‘Keşfet’ özelliği Foursquare’e kullanıcılarına ait 2 yıllık bilgileri de tekrar kullanma imkanı veriyor. Böylece eski check-in’ler geçmişte kalmış kullanılmayan bilgiler olarak var olmayacak aynı zamanda kullanıcıların alışkanlıkları değerlendirilerek ileriki zamanlarda alternatif sunmak için kullanılacak.

Foursquare 3.0’la beraber puanlama sistemine de eklentiler yapılmış. 30 yeni puanlama özelliğiyle Foursquare daha eğlenceli bir hal alıyor.

Foursquare tabii ki işletmeleri de unutmamış. İşletmeler için kampanyalarını yapmaları için yedi yeni özellik sosyal ağa yüklenmiş. Örneğin arkadaş özel teklif başlığında kullanıcılar arkadaşlarıyla beraber hedef gösterilen sayıda bir işletmeye check-in yaparlarsa özel fırsatlardan yararlanabilecekleri gibi, anlık tekliflerle bulundukları işletmede check-in yaparak hediyeler kazanabilecekler.

Foursquare Yeni Sürümü 3.0'ı Tanıttı, Bir Çok Yenilik Bizleri Bekliyor
Foursquare’in 3.0’le getirdiği yenilikler hiç kuşku yok ki konum bazlı sosyal ağı daha eğlenceli ve daha çok vakit harcanan bir ortam haline dönüştürüyor. İşletmeler için yapılan yenilikler de Foursquare için düzenlenen kampanyalara çeşitlilik getireceği gibi kullanıcıların işletmelere olan bağlılıklarını artırmayı hedefliyor. Kampanya çeşitliliği markalar için Foursquare’deki hareket alanlarını genişletecek ve böylece istedikleri özelliklerde kampanya yapmalarını sağlayacak. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün kullanıcı sayısını büyük bir ivmeyle arttıran Foursquare bu yeni atağıyla adından daha çok söz ettirecek ve daha çok tercih edilecek gibi gözüküyor. Umarız 3.0 ülkemizde işletmeleri daha çok Foursquare kampanyası yapma konusunda cesaretlendirir.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir