Anasayfa » ALINTI » Google’a Göre Türkiye’nin En Popüler 100 Sitesi

Google’a Göre Türkiye’nin En Popüler 100 Sitesi

Google’a Göre Türkiye’nin En Popüler 100 SitesiGoogle’ın Türkiye’de arama motoru pazarının neredeyse %100’üne sahip olması nedeniyle önemli bir kaynak olan Ad Planner’da tekil ziyaretçi bakımından ilk 100 site listeleniyor. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de ilk sırayı alan Facebook’un aylık tekil ziyaretçi sayısı 16 milyon, erişim oranı ise %74.3. Dolayısıyla Google’a göre internet nüfusumuzu yaklaşık 22 milyon olarak hesaplıyoruz.

Bu konunun denklemini bir kenara bırakıp listedeki diğer isimlere göz atıyoruz. En popüler ilk 10’da 3 Microsoft adı var. Live.com 2., Msn.com 3., Microsoft.com 9. sırada. Live.com’a yönlendirilen Hotmail.com ise 100. sırada.

Google’a Göre Türkiye’nin En Popüler 100 Sitesi
Ad Planner’a göre en popüler Türk sitesi ise Mynet oluyor.  Listenin 4. sırasındaki Mynet’i ilk 10 da takip eden diğer Türk siteleri ise Blogcu.com (6), İzlesene.com (8) ve Sahibinden.com (10) olmuş.
E-ticaretin önemli isimleri GittiGidiyor 16. sırada yer alırken, Hepsiburada 29. sırada listede yer alıyor. Grup alışveriş siteleri arasında ilk 100’e giren tek isim Sehirfirsati.com oluyor. Groupon’un Türkiye ayağı olan servis 70. sırada. Özel alışveriş alanında ise Trendyol 65, Markafoni ise 93. sırada yer alıyor.

Google’ın internet kullanıcılarını neye göre saydığını bilemiyoruz ancak Mayıs 2010’da paylaştığımız rapora göre Facebook’un tekil ziyaretçi sayısı değişmemiş, erişim oranı ise %75.6. Yani internet kullanıcı sayımız 8 aydır neredeyse hiç değişmemiş.
Listenin tamamını şuradan ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir