Anasayfa » ALINTI » Google, Sahte Ürünlerin ve Servislerin Reklamına Savaş Açtı

Google, Sahte Ürünlerin ve Servislerin Reklamına Savaş Açtı

Google, Sahte Ürünlerin ve Servislerin Reklamına Savaş AçtıSadece ticarette değil, hayatımızın hemen hemen her noktasında internetin izine rastlayabiliyoruz. Malesef kanun dışı işler, kişiler, hizmetler, ürünler, servisler kısacası kanun dışı olan her şey de internetin kitlelere ulaşma özelliğinden fazlasıyla faydalanıyor.

Ülkeler başta olmak üzere bir çok kurum, organizasyon internette yasa dışı olan her şeye karşı bir mücadele başlatmış bulunuyor. Google da bu kurumlardan birisi. Konu hakkında açıklama yapan Google’ın Başkan Yardımcısı Kent Walker, 190 ülkede milyonlarca kullanıcıya sahip AdWords üyelerinden Google’ın “sahtecilik” ile ilgili mevzuatına uymayan hesapların kapatılmaya başlandığını açıkladı. 2010’un ikinci yarısında sahte ürün ve hizmet reklamı yapan 50.000 AdWords hesabını kapayan Google bu konuda aldığı bazı önlemleri de kamuoyuyla paylaştı. Sahte ürünlerin reklamına karşı daha etkili mücadele etmeyi amaçlayan Google’ın aldığı kararlar şu yönde;

– Kendilerine şikayet edilen hesaplar ve Google’ın “Sahtecilikle Mücadele” politikasına uymayan hesaplarla ilgili 24 saat içerisinde geri dönüş.
– AdSense programının, sahte ürünlerin reklamını yapan hesapların denetlenmesine karşı geliştirilmesi.
– Konu ile ilgili yeni bir yardım sayfasının kurulması.

Sahte ürünlerin reklamı konusunda üzerine düşen her şeyi yapmaya hazır olduğunu bildiren Google, bu konuda özellikle reklam verenlerden, marka sahiplerinden ve kullanıcılardan yardım beklediğini de açıkladı. Sistemini ve muhendisliğini bu konuya yoğunlaştırdığını açıklayan Kent Walker, tüketiciler ile markaların arasında bir kanal olan AdWords’ün tek başına mücadele etmesinin hiç bir işe yaramayacağını söyledi. Konuyu aynı zamanda sosyal sorumluluk çerçevesinde değerlendiren ve geçtiğimiz sene bu konuya 60 milyon dolar yatırım yapan Google, internetin çok büyük bir platform olduğunu, sahte ürünlerin reklamını önleme konusunda özellikle marka sahiplerinin ve kullanıcıların desteğiyle önemli bir noktaya geldiklerini, reklamları takip eden algoritmalarını ve sistemlerini buna göre düzenlediklerini söyledi.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir