Anasayfa » ALINTI » İstanbul Facebook’un En Popüler 2. Şehri

İstanbul Facebook’un En Popüler 2. Şehri

İstanbul Facebook’un En Popüler 2. ŞehriŞimdiye kadar ülke tabanlı kullanıcı istatistiklerini raporlayan Socialbakers, bu kez biraz daha içeri girerek şehirlere göre Facebook kullanımını ölçmüş.

Ülkelerin popüleritesine paralellik gösteren sıralamada, Facebook’un en kalabalık 2. ülkesi olan Endonezya’nın başkenti Jakarta ilk sırada. 17.4 milyon Facebook üyesi olan Jakarta’yı takip eden şehir ise Türkiye’den.

İstanbul, 9.6 milyon Facebook kullanıcısı ile listenin 2. sırasında yer alıyor. Mexico City 9.3 milyon kullanıcı ile İstanbul’u takip ediyor. Listenin 7. sırasında ise 6.5 milyon kullanıcı ile Ankara var. İlk 10’da ABD’den bir şehir bulunmaması ise biraz şaşırtıyor.

İstanbul Facebook’un En Popüler 2. Şehri
Türkiye özeline bakmaya devam ettiğimizde İzmir’i 1 milyonu aşkın kullanıcı ile 54. sırada, Adana’yı 685 bin kullanıcı ile 74. sırada, Bursa’yı da 93.5 bin kullanıcı ile 106. sırada görüyoruz.

Penetrasyon oranına göre sıraladığımızda ise tablo değişiyor. Florida’nın  Tampa şehri % 325 lik  bir oranla ilk sırada yer alıyor. İkinci sırada % 311.01 penetrasyon ile Stokolm, 3. sırada % 200 ile Caracas var.

Türkiye’den Ankara % 171.91 penetrasyonla 6. sıraya girerken, İzmir %92.57 penetrasyonla 18. sırada, İstanbul % 85.5 penetrasyonla 24. sırada, Adana % 54 penetrasyonla 54. sırada ve Bursa % 5 penetrasyonla 108. sırada yer alıyor.

Sanırım artık Türkiye’nin Facebook potansiyelini sadece biz değil, tüm yabancı yatırımcılar da merakla takip edecek ve Zynga gibi yerel adımlar atacak. İlgilenebilecek diğer şehirler için listenin tamamına şuradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir