Anasayfa » ALINTI » LinkedIn 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

LinkedIn 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

LinkedIn 100 Milyon Kullanıcıya UlaştıLinkedIn için 50 milyon kullanıcıya ulaşmak 6 yıl sürdü. Fakat sonra çok daha hızlı bir büyüme yaşadı ve 2010 Kasım ayında 85 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu yıl ise 100 milyon kullanıcıya ulaştığını açıklayan site çalışanları, başarılarını kutlamak için, sitenin büyüklüğü ve üye sayısı ile ilgili bir bilgi grafiği yayınladılar.

Grafikteki bilgilere göre:

– LinledIn kullanıcılarının yüzde 56’sı A.B.D’nin dışındaki bölgelerde bulunuyor ve site bu yıl itibariyle uluslararası en büyük büyüme oranına ulaştı.

– Sitenin kullanıcı sayısının en hızlı arttığı ülke, yüzde 428 oranla Brezilya. Brezilya’yı, Meksika, Hindistan ve Fransa takip ediyor.

– LinkedIn’de en çok çalışma günlerinde ve öğle saatlerinde işlem yapılıyor. Fakat mobil cihazlarla site kullanımı akşamüzeri 8’de zirveye çıkıyor.

– Sitede neredeyse 1 milyon öğretmen var. Site üyelerinin yüzde 20’si servis, yüzde 9’u finans ve yüzde 9 ileri teknoloji endüstrisi sektöründen.

– Sitede ayda 5.5 milyar sayfa görüntülemesi oluyor.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir