Anasayfa » ALINTI » LinkedIn, Yasemin Devrimi’ne Çarptı

LinkedIn, Yasemin Devrimi’ne Çarptı

LinkedIn, Yasemin Devrimi'ne Çarptı

 

 

 

 

 

İş insanlarının paylaşım ve tanışma ağı LinkedIn’i erişime kapatan Çinli otoriteler, 3 gün sonra yasağı kaldırmış görünüyor. Henüz resmen doğrulanmasa da sitenin yeniden çalışmaya başladığı belirtiliyor.


Facebook ve Twitter gibi paylaşım ağlarının neredeyse tamamı Çin’de yasaklı. İş dünyasına odaklandığı için bugüne kadar sansür duvarına çarpmayan LinkedIn de önceki gün erişime kapanmıştı.

Türkiye’de de popülaritesi artan iş ağı LinkedIn’in engellenmesine, haftasonu bir kullanıcının açtığı ve Orta Doğu’daki ayaklanmaları konu edinen forum sayfasının neden olduğu sanılıyor. Forumun, ayaklanmaları temsil eden ‘Yasemin Devrimi’ sözcüklerini içerdiği için ‘Çin Seddi’ olarak adlandırılan ulusal internet güvenlik duvarına çarpmış olabileceği belirtiliyordu.

Çin’de geçtiğimiz haftalarda yapılan bazı protesto gösterilerinden sonra LinkedIn’de ‘Jasmin J’ adlı bir profil açılmış, burada Çin’deki gösteriler ve Yasemin Devrimi hakkında yorum ve haberlere yer verilmişti.

LinkedIn sitesinin yöneticileri bugünden itibaren siteye erişimin sağlanabildiğini, ancak erişim engelinin tekrar edip etmeyeceğini bilmediklerini açıkladı.

Çin’de sina.com ve baidu.com da dahil hiç bir arama motorunda ‘yasemin’ sözcüğü aratılamıyor.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir