Anasayfa » ALINTI » Markalar Facebook’a El Atıyor

Markalar Facebook’a El Atıyor

Markalar Facebook’a El Atıyor 2011’de Garanti Bankası Profilmatik uygulamasıyla, Arçelik ise Sevgililer Günü uygulamaları ile Facebook’un yeni profil düzeninden faydalanarak takipçi topladılar. Bu akıma uyan bir diğer marka olan First de, Facebook uygulaması vasıtasıyla değişik profil resimleri yaratmanıza olanak veriyor.

Yaklaşık 20 seçeneğin olduğu bu linkteki uygulamada, ister bir uzaylının yanında ister bir dj’in yanında dururmuşçasına şablonunuzu seçip webcam ile fotoğrafınızı resme montajlıyor ve profilinize koyabiliyorsunuz. Ayrıca fotoğrafınızı galeriye ekleyip çeşitli ödüller için de yarışabiliyorsunuz.

First’ün uygulamasında dikkat çeken iki şey var. Birincisi, bir sakız markası olarak bu Facebook uygulamasına illa sakız ürününü de sokuşturalım, fotoğrafların biryerlerinden sakızlar çıksın kaygıları olmamış, tebrik ediyorum.

İkincisi ise yine ürünün kendisinden bağımsız olarak, sadece marka adını ve Facebook sayfalarını kullanarak bir takipçi grubu oluşturmak amaçlanmış ve tüm iletişim çabaları, bütçe, emek vs bu amaçla ayarlanmış. İstanbul’un en kalabalık yerlerine açık hava reklamları yerleştirilmiş. Yani halk daha çok sakız çiğnesin mantığından daha ötede bir çaba olmuş.

Bakalım yakında bu uygulamadan gelen resimleri profillerde görecek miyiz yoksa markalar çoğunlukla olduğu gibi yine Facebook gençliğini yakalamakta zorlanmış mı olacak…

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir