Anasayfa » ALINTI » Online Dünyayı Bekleyen Yaz Saati Karmaşası

Online Dünyayı Bekleyen Yaz Saati Karmaşası

Online Dünyayı Bekleyen Yaz Saati KarmaşasıTüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED)’e göre otomatik sistem güncellemeleri nedeniyle 1 günlük gecikme bazı tehditler barındırıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan TÜTED, uygulamanın durdurulması konusunda çağrıda bulunurken, uygulamanın organizasyonlar açısından oldukça külfetli olabileceğini ve uluslararası iletişimde sorunlar oluşturabileceği öngörüyor.

Bu sene YGS sınavı nedeniyle 1 gün gecikeceğimiz uygulamanın özellikle otomatik sistem güncellemesi yapan telekom şirketlerini, uluslararası işlemlerde bulunan bankaları, taşımacılık ve havayolu şirketlerini, saat ücreti hesaplaması yapan üretim tesislerini ve kişisel işlerinde aksaklık yaşamak istemeyen bireyleri tehdit ettiği açıklanıyor.

Mali ve idari açıdan çıkabilecek sorunların karşılığını tam olarak kestiremesek de, bazı iPhone kullanıcılarının saat güncelleme problemi nedeniyle bireysel boyutta nasıl etkilendiğini çok net hatırlıyoruz. Eğer bir değişiklik olmazsa bu sene cumartesi yerine 28 Mart Pazartesi saat 03.00‘ten itibaren saatler 1 saat ileri alınacak.

Uygulama kararının bir değişiklik gösterip göstermeyeceği bu hafta belli olacak ama özellikle yurtdışı ulaşım seferlerinde güncellemeler yapılıyor ve bu değişime hazırlanılıyor. Hem internet ortamında hem de gerçek hayatta bir zamanlama sorunu yaşamamak adına genel bir tedbir olması açısından okuyucularımızı uyaralım.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir