Anasayfa » ALINTI » Ortadoğu İsyanları Twitter’ın Değerini Arttırdı

Ortadoğu İsyanları Twitter’ın Değerini Arttırdı

Ortadoğu İsyanları Twitter'ın Değerini Arttırdı

 

 

 

 

 

Şu ana kadar yayınlanmış raporlara göre bu hisse alışıyla, mikroblogging sitesinin değeri 3,7 milyar dolardan 4.5 milyar dolara çıkaracak. Cnet’e göre, yatırım şiketi adına görüşmeleri, bünyesindeki 1.2 milyar dolarlık Dijital Büyüme Fonu yürütüyor, fakat olası yatırımın şartlarının ne olacağı tam bilinmiyor.

Financial Times’ın yakın kaynaklardan edindiğini söylediği bilgiye göre ise 450 milyon dolar karşılığında şirketin yüzde 10’u üzerinden pazarlık yapılıyor. Wall Street Journal ve The New York Times görüşmelerin sürdüğünü ve herhangi bir anlaşma garantisinin bulunmadığını söylüyorlar.

J.P Morgan Chase’in bu yeni fonunun internet ve dijital medya şirketlerine odaklanacağı tahmin ediliyor, ayrıcıa çevrimiçi oyun devi Zynga ve Group Coupons’un sitesi Livingsocial’la ilgilendiği söyleniyor, raporlara göre. Twitter Aralık ayında 200 milyon dolarlık fonlamasını tamamlamıştı- bu fonlama Kleinedr Perkins Caulfield&Byers yatırım firmaları tarafından yürütüldü- bu da şirketin değerini 3.7 milyar değere çıkarmıştı.

Daha önceden yapılan bu fonlamanın giderek artan kullancı tabanına hizmet verebilme adına mühendislik kaynaklarını geliştirmekte kullandığı ve eski çalışanlara şiketin bazı hisse senedlerini satarak nakde çevirme imkanı verdiği düşünülüyor. Görüşmeler Facebook’un şirketi 50 milyar dolarlık değere ulaşan bir sosyal ağ devi yapan yatırımcı Goldman Sachs ve Rus yatırım şirketi Digital Sky Technologies ile 500 milyon dolarlık fonlama pazarlığının hemen ardından geldi.

Cnet, Twitter’ın Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in iktidardan el çekmesine yol açan sivil isyanda ana rol oynamasından ötürü itibar edindiğine değiniyor.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir