Anasayfa » ALINTI » Walt Disney Çocuklara Yönelik Bir Sosyal Network Satın Aldı

Walt Disney Çocuklara Yönelik Bir Sosyal Network Satın Aldı

Walt Disney Çocuklara Yönelik Bir Sosyal Network Satın AldıKısa bir süre önce daha az konsol tabanlı video oyunları üretmeye başlayıp daha çok sosyal ve mobil ağlarda yer alacağını duyuran firma 10 yaş ve altı çocuklara yönelik sosyal network sitesi Togetherville’i satın aldığını açıkladı.

Walt Disney, 10 yaş ve altı çocuklara yönelik sosyal network sitesi Togetherville’i satın aldığını duyurdu. Satın alma maliyeti konusunda bir açıklama yapılmazken söz konusu anlaşmanın Disney’in sosyal ağlar ve mobil firmalara daha fazla yatırım yapma stratejisi çerçevesinde bir hamle olduğu düşünülüyor. Firma kısa bir süre önce konsol tabanlı video oyunları üretme işini azaltmaya başlayıp sosyal tarafa ağırlık vermeye karar vermişti.

Apple’ın CEO’su Steve Jobs’un en büyük kişisel hisseye sahip olduğu ve aynı zamanda yönetim kurulunda da yer aldığı Walt Disney, çocukları ve gençleri etkilemenin yolunu sosyal ağlarda arıyor. Kısa bir süre önce daha az konsol tabanlı video oyunları üretmeye başlayıp daha çok sosyal ve mobil ağlarda yer alacağını duyuran firma 10 yaş ve altı çocuklara yönelik sosyal network sitesi Togetherville’i satın aldığını açıkladı.

Söz konusu site aslında Facebook ve benzeri sosyal ağları bir anlamda taklit ediyor denilebilir. Ancak hizmetin Facebook ve türevlerinden farkı ise çocuklara uygun ve ebevyn kontrolü sağlayan bir ortam sunması. Togetherville ebeveynlere çocuklarının kimle iletişim halinde olduğunu takip edebilecekleri güvenli bir ortam sunma iddiasında. Ebeveyn bu sosyal ağda çocuklarının kiminle arkadaşlık edebileceğini seçebiliyor ve Facebook kullanıcısı diğer ebeveynler ile iletişim kurabiliyor.

Togetherville’in kurucularından birisi ve mevcut CEO’su Hint kökenli girişimci Mandeep Singh Dhillon. Dhillon firmada kaç kişinin çalıştığını açıklamamakla birlikte, tüm çalışanların Walt Disney kadrosuna geçeceğini açıklıyor ve bundan sonra Walt Disney çatısı altında hizmet vermekten son derece mutlu olduklarını söylüyor. Hatırlayacağınız üzere, genç nüfusun ilgisini giderek kaybeden Walt Disney, 2009 yılında Marvel Comics firmasını satın almıştı

Bu arada firma 2010’un Ağustos ayında web sitesinde kullandığı flash çerezleri aracılığı ile çocukların web davranışlarını takip etmekle suçlanmıştı. Öyle gözüküyor ki Walt Disney ebeveynlerin gözünde yeniden itibar kazanmak istemekte.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir