Anasayfa » ALINTI » YouTube’dan Film İzlemek Paralı Olacak

YouTube’dan Film İzlemek Paralı Olacak

YouTube’dan Film İzlemek Paralı OlacakGoogle, peşinde olduğu yeni projeyle, Youtube üzerinden film ve dizi izlemeyi sevenleri biraz üzecek. Çünkü arama devi, Amazon, Netflik gibi içerik sağlayıcılara rakip olmak için Youtube’da abonelik sistemine geçmek istiyor. Google bu amacına hızlı ulaşmak için abonelik sistemenin Avrupa’dan başlayacak. Bu plan dahilinde YouTube video paylaşım sitesi olmanın yanında orijinal ve kaliteli içeriklerin daha fazla olduğu bir platform haline de gelecek. Hatta Google içerik sağlayıcılarının aklını çelebilmek için 100 milyon dolarlık bütçe ayırmış durumda.

New York Post’un adı Hollywood’da önemli bir kaynaktan aldığı bilgiye göre Google Avrupa’da ayırdığı 100 milyon dolar bütçeyle orijinal film, dizi ve diğer içerikleri satın alarak YouTube’a yükleyecek. Daha sonra isteyen kullanıcılar isterlerse izle-öde tabanlı bir sistemle ödeme yaparak bu orijinal içerikleri kaliteli bir şekilde izleyebilecek. Hatta iddilara göre, eski bir Netflix yöneticisi olan Robert Kyncl, Google tarafından eğlence bölümünü yönetmek için atandı. Google’ın mühendislik bölümü ise abonelik sisteminin geliştirilmesi ve işlerlik kazandırılması içim aralıksız çalışıyor.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir